Wiadomości z Zabrza

Przed nami XI edycja Industriady

  • Dodano: 2020-09-16 08:00, aktualizacja: 2020-09-16 14:32

26 września odbędzie się XI edycja Industiady, dorocznego święta Szlaku Zabytków Techniki. Weźmie w niej udział 36 obiektów zlokalizowanych w 23 miastach i obejmie sumie 301 wydarzeń. 

14 września w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza zorganizowana została konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie

Uczestniczyli w niej m.in.: prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (organizatora głównego) Bartłomiej Szewczyk oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

W Zabrzu znajduje się wiele obiektów poprzemysłowych wartych pokazania – mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzięki chęci zachowania dziedzictwa naszych przodków dla przyszłych pokoleń, konsekwencji i zaangażowanym środkom wnieśliśmy do Szlaku Zabytków Techniki cenne perełki industrialnej architektury i techniki. Cieszę się, że mimo utrudnień spowodowanych pandemią, konsekwentnie kontynuujemy tradycje Industriady.

Tegoroczne obchody ze względu na pandemię będą różnić się od poprzednich

Oprócz zmiany terminu (poprzednie edycje Industriady odbywały się w czerwcu) obchody będą skrócone do jednego dnia, nie będzie także tradycyjnego rozruchu maszyn i wielkiego finału. Industriada rozpocznie się w Zabrzu. W Sztolni Królowa Luiza na inaugurację uruchomiona zostanie zabytkowa parowa maszyna wyciągowa. Finał będzie miał miejsce w tyskim Browarze Obywatelskim, gdzie odbędzie się koncert Marcina Wyrostka i Orkiestry Kameralnej Aukso.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Natura w przemyśle”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.