Wiadomości z Zabrza

Praca na wyciagnięcie ręki

  • Dodano: 2009-05-21 11:22

28 maja rusza szósta edycja Europejskich Targów Przedsiębiorczości, Pracy i Edukacji.


Ta największa impreza targowa wspierająca rynek pracy w regionie zgromadzi w tym roku prawie 100 wystawców z Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec, Danii, Norwegii, Szwecji, Belgii, Słowenii oraz Polski, którzy przywiozą ze sobą kilka tysięcy propozycji pracy. Bogatą ofertę przedstawią ponadto instytucje szkoleniowe, edukacyjne oraz wspierające przedsiębiorczość.

Dla osób zainteresowanych pracą za granicą zorganizowane zostaną wykłady na temat warunków życia i podejmowania pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego poprowadzone przez doradców EURES z kilku krajów. Osoby poszukujące pracy w kraju będą mogły skorzystać z porad dotyczących efektywnego kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Dla zainteresowanych przedsiębiorców przeprowadzone zostaną warsztaty na temat możliwości pozyskiwania funduszy unijnych na rozwój firm, jak również obszerną informację o korzyściach płynących z Dyrektywy Usługowej, której przepisy muszą zostać wdrożone przez państwa członkowskiej Unii Europejskiej do końca tego roku.

Targi odbędą się w czwartek 28 maja 2009 w godzinach od 10:00 do 15:00 w Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Patronat honorowy nad imprezą objął m.in. Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski. Organizatorem targów jest Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.Źródło: www.silesia-region.pl

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również