Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Poszukiwany ukrył się przed policjantami...za obrazem

  • Dodano: 2019-02-25 11:00

Mundurowi z katowickiego oddziału prewencji wraz z kryminalnymi z „czwórki” w Zabrzu zatrzymali dwóch poszukiwanych braci.

Młodszy z nich ukrywał się w specjalnie wydzielonej części pokoju w swoim mieszkaniu. Wejście do wnęki, w której się schował, przesłonił obrazem, który trzymał w rękach... Mimo tak finezyjnego i pełnego artyzmu kamuflażu poszukiwany wpadł w ręce mundurowych.

Zabrzanin wraz ze swoim bratem został doprowadzony do jednostki Policji

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji w trakcie służby pełnionej w Zabrzu zauważyli mężczyznę, który na widok mundurowych zaczął podejrzanie się zachowywać. Okazało się, że 48-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Jednak na zdjęciu w policyjnym systemie wizerunek mężczyzny znacznie odbiegał od obecnego wyglądu mężczyzny. Mundurowi nabrali podejrzeń, że może on podszywać się pod swojego brata. Policjanci postanowili to sprawdzić i wraz z zatrzymanym udali się do jego miejsca zamieszkania w celu potwierdzenia danych osobowych. O powyższym poinformowali funkcjonariuszy z Komisariatu IV Policji w Zabrzu, wraz z którymi udali się pod wskazany adres. Wchodząc na podwórze, zabrzańscy mundurowi w oknie jednego z mieszkań zauważyli poszukiwanego brata zatrzymanego, który na widok policyjnych mundurów odskoczył w głąb mieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli budynek w celu udaremnienia ewentualnej ucieczki poszukiwanego. Po wejściu do mieszkania mundurowi zastali w nim jedynie ojca mężczyzn. Starszy mężczyzna leżał na łóżku, a z uwagi na przebytą chorobę nie był w stanie poruszać się ani komunikować. Na pierwszy rzut oka w mieszkaniu nikt więcej się nie znajdował. W pewnym momencie na ścianie jednego z pokoi policjanci zauważyli lekko poruszający się obraz. Jakież było zdziwienie mundurowych, kiedy po próbie ściągnięcia go ze ściany, natychmiast z impetem powrócił on do swojego wcześniejszego położenia. Okazało się, że bezpośrednio za obrazem znajdowało się wejście do małego pomieszczenia wydzielonego z pokoju za pomocą płyt kartonowo-gipsowych. Wewnątrz ukrywał się widziany wcześniej w oknie poszukiwany 46-latek. Mężczyzna zakamuflował otwór w ścianie za pomocą obrazu, który trzymając w rękach, dociskał do kartonowej ściany. Poszukiwany został zatrzymany. Bracia zostali doprowadzeni na komisariat, gdzie odpowiedzą za swoje czyny.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.