Wiadomości z Zabrza

Policyjny przewodnik z zabrzańskiej komendy i dzielnicowi z wizytą w przedszkolu

  • Dodano: 2019-11-25 10:15

Policyjny przewodnik z zabrzańskiej komendy i dzielnicowi z piątego komisariatu odwiedzili Przedszkole nr 38 w Zabrzu – Helence, gdzie przeprowadzili pokaz tresury psa służbowego.

Była to nie lada atrakcja dla przedszkolaków, którą pokazała Wiki, na co dzień pełniąca służbę pod okiem swojego przewodnika jako pies tropiący i poszukujący osób zaginionych. Ponadto dzieciom opowiedziano o pracy policjanta i przypomniano zasady bezpiecznego zachowania.

Zabrzański przewodnik policyjnych psów służbowych sierż.szt. Szymon Ferens oraz dzielnicowi z piątego komisariatu odwiedzili przedszkole przy ul. Ludwika Zamenhofa, gdzie przeprowadzili pokaz tresury psa służbowego oraz pogadankę na temat pracy policjanta i bezpieczeństwa. W spotkaniu udział wzięło kilkadziesiąt przedszkolaków. Policjanci wyjaśnili, na czym polega ich praca i w jaki sposób wykorzystywane są umiejętności psa w codziennej służbie. Dzieci dowiedziały się, że Wiki to pies tropiący, wyszkolony w tropieniu śladów ludzkich oraz odnajdywaniu osób. Przeprowadzono też pokaz umiejętności czworonoga, w którego trakcie zaprezentowano elementy tresury i posłuszeństwa psa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.