Wiadomości z Zabrza

Policyjny pościg zakończony wypadkiem! 43-latek uciekał z Zabrza do Rudy Śląskiej

  • Dodano: 2023-03-13 09:30, aktualizacja: 2023-03-13 12:41

Dziś rano 43-letni mieszkaniec Zabrza nie zatrzymał się do kontroli trzeźwości. Policyjny pościg zakończył się zdarzeniem drogowym na stacji paliw przy DTŚ w Rudzie Śląskiej. Mężczyzna trafił do szpitala.

Policyjny pościg z Zabrza do Rudy Śląskiej! 43-latek chciał uniknąć kontroli trzeźwości

W poniedziałek 13 marca przed godziną 7.00 policjanci przeprowadzali w Zabrzu na ulicy Rymera kontrolę trzeźwości. Mimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych kierujący samochodem marki Toyota postanowił nie zatrzymywać się do kontroli i zamiast tego zaczął uciekać Drogową Trasą Średnicową w kierunku Katowic. Policjanci rozpoczęli pościg, który zakończył się dopiero na stacji paliw znajdującej się przy DTŚ w Rudzie Śląskiej, gdzie 43-letni kierujący nie opanował swojego pojazdu i uderzył w słup informacyjny.

– Kierowca chciał uniknąć kontroli trzeźwości w Zabrzu i uciekał przed pościgiem policjantów z Zabrza. Wjechał w pylon z cenami na stacji BP – powiedział asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Na miejscu musieli interweniować strażacy, którzy uwolnili 43-latka z samochodu. Mężczyzna został zabrany do rudzkiego szpitala w Goduli. Ma złamaną nogę oraz doznał urazu biodra. W samochodzie podróżował sam. 

Jak się okazało, mieszkaniec Zabrza miał powód, aby nie zatrzymywać się do kontroli trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że w swoim organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również