Wiadomości z Zabrza

Policjanci z zabrzańskiej komendy zabezpieczali II etap 77. edycji Tour de Pologne

  • Dodano: 2020-08-10 06:30, aktualizacja: 2020-08-10 06:38

Kolejny raz w Zabrzu gościliśmy kolarzy wraz z ekipami technicznymi z całego świata. W zabezpieczeniu II etapu 77. edycji Tour de Pologne na ulicach naszego miasta wzięło udział kilkudziesięciu policjantów z zabrzańskiej komendy oraz jednostek ościennych. Dodatkowo policjantów wspierali, funkcjonariusze zabrzańskiej Straży Miejskiej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

W czwartek Zabrze na jeden dzień stało się światową stolicą kolarstwa

To właśnie w Zabrzu znajdowała się meta II etapu 77. edycji "Tour de Pologne". Około godziny 18:00 pierwsi kolarze wjechali na teren naszego miasta. Jednak dla zabrzańskich policjantów ten dzień zaczął się dużo wcześniej. Już od wczesnych godzin rannych, zabezpieczali trasę i troszczyli się, o bezpieczeństwo osób przygotowujących Zabrze do przyjęcia kolarzy. Planowanie zabezpieczenia imprezy sportowej, która rozciąga się na tak wielkim obszarze, jest nie lada wyzwaniem. Konieczne było sprawdzenie całej trasy przejazdu, pod kątem bezpieczeństwa zarówno mieszkańców naszego miasta, jak i kolarzy. W trakcie trwania imprezy policjanci w radiowozach i na motocyklach prowadzili peleton. Pilnowali porządku na ulicach i skrzyżowaniach, przez które biegła trasa II etapu. Jednym z najważniejszych zadań było to, aby osoby postronne nie wbiegły na jezdnię w trakcie przejazdu kolumny. 

W zabezpieczeniu II etapu 77. Tour de Pologne na ulicach naszego miasta, wzięło udział kilkudziesięciu policjantów z zabrzańskiej komendy oraz jednostek ościennych. Wszyscy spisali się świetnie, a wyznacznikiem efektu ich pracy jest fakt, że w trakcie trwania wyścigu na terenie Zabrza, nie doszło do żadnych incydentów.

ZOBACZ POLICYJNE NAGRANIE

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również