Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Policjanci z Zabrza odwiedzili Zespół Szkół Specjalnych nr 42

  • Dodano: 2019-06-25 11:15

Od początku czerwca policyjni profilaktycy prowadzą prelekcje dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw i wypoczynku.

Tym razem zabrzański mundurowy gościł w Zespole Szkół Specjalnych nr 42, gdzie spotkał się z uczniami podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

zdjęcie kolorowe: policjanci podczas zakończenie roku szklonego w ZSS nr 42

W okresie przed wakacjami działalności policjantów z zespołu profilaktyki zorientowana jest na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Ważny element tego przedsięwzięcia stanowią policyjne prelekcje dotyczące bezpiecznych wakacji.

Mundurowi zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzają dzieci w przedszkolach oraz szkołach

 Tym razem policjanci odwiedził Zespół Szkół Specjalnych nr 42 przy ulicy Sienkiewicza, gdzie spotkał się z uczniami podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. W trakcie spotkania profilaktycy przekazali uczniom wiele ważnych informacji i porad dotyczących bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Rozmawiano przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa podczas przebywania dzieci w domu pod nieobecność dorosłych opiekunów oraz o bezpieczeństwie dzieci podczas pobytu w lesie i nad wodą. Poruszono także temat właściwej reakcji osoby, która napotkają dzikie lub agresywne zwierzę. Po uroczystym zakończeniu roku i odebraniu świadectw, dzieci mogły oglądać policyjne radiowozy i motocykle oraz rozmawiać z policjantami zadając im pytania. Prace policjantów zarejestrowała kamery TV3 na potrzeby programu „Spotkania w świecie ciszy”, który porusza problematykę związaną z osobami głuchymi. Wierzymy, że tego rodzaju prelekcje i pogadanki przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Anty pies

    Moze wkoncu cos naucza te nasze zabrzanskie pieski po układzie...,

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.