Wiadomości z Zabrza

Policjanci rozdawali maseczki podczas majówki

 • Dodano: 2021-05-05 08:45, aktualizacja: 2021-05-05 08:54

Zabrzańscy policjanci w trakcie długiego weekendy rozdawali mieszkańcom maseczki, które pozyskano z zasobów Urzędu Miasta Zabrze. Mundurowi, podczas pełnionych służb przypominali mieszkańcom o obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Osoby, które nie dopełniły tego nakazu, otrzymały maseczkę. Nowe maseczki otrzymywały też osoby bezdomne, które zbyt długo używała jednej maski.

Pandemia nadal trwa i panujące obostrzenia nakładają na nas wszystkich różne ograniczenia, ale także obowiązki. Jednym z nich jest konieczność noszenia maseczki w taki sposób, aby zasłaniała usta oraz nos. Należy także pamiętać o obowiązku zachowania dystansu oraz o dezynfekcji dłoni.

Policjanci po raz kolejny apelują - dbajmy o siebie i bliskich.

Ograniczenia i obostrzenia mają jeden cel - ochronę życia i zdrowia. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem. Jeżeli wychodzisz z domu, to pamiętaj o maseczce. Najlepiej weź dwie, tzw. awaryjna maseczka na pewno się przyda się w przypadku zgubienia tej pierwszej. Pamiętaj o zmianie maseczki jednorazowej na nową oraz o wypraniu tej, którą można używać wielokrotnie. Będąc w sklepie, pamiętaj o dezynfekowaniu dłoni, jednorazowe rękawiczki też mogą się przydać. Pamiętaj, że masz ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz innych osób. Działaj lokalnie, ale myśl globalnie. Nie zapominajmy jednak. Osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  Drugi na blachach LKS W735 stoi parę miechów przy hali MOSiR na Matejki.

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2021-05-06 13:26
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Jan Gałązka

  fajnie,dobry pomysł.Policja w Zabrzu niech w końcu zajmie sie wrakiem samochodu osobowego marki Peugeot 605,który totalnie zdewastowany stoi na ulicy webera,nałuku przy wjezdzie w ul.jednokierunkową(ul.WEBERA) w Zabrzu,od ok.6-9 miesięcy,Fakt kilakrotnie był już zgłasany w Słuznbach Mierjskich,bez skutku!! Dewastacja wraku budzi fatalne odczucia w zabzrańskiej społeczności,a to ruchliwa ulica w dodze na ogódki działkowe,mnóstwo ludzi tam sie porusza....WSTYD dla POLICJI,Strazy MIejskiej ,oraz Władz Miasta!! Wierzyć sie nawet nie chce! To są kpiny! Trzeba to zgłosic na Komendzie Wojewódzkiej,czy Głównej,żeby sprawe poruszyć???Hańba!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.