Wiadomości z Zabrza

Policjanci odwiedzili Przedszkole nr 46!

  • Dodano: 2024-06-07 14:00

Dzielnicowi z drugiego komisariatu sierż. szt. Marcin Michalik i sierż. Radosław Falkiewicz odwiedził Przedszkole numer 46, gdzie przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa. Ponadto dzieci mogły zapoznać się z pracą policjanta, zobaczyć radiowóz i zadawać pytania na, które policjanci chętnie odpowiadali.

Dzienicowi odwiedzili przedszkole

Przez cały rok szkolny zabrzańscy policjanci, spotykają się z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacji. Do każdego z takich spotkań policjanci muszą się przygotować – każda kategoria wiekowa wymaga innego traktowania. Najbardziej wdzięczne i radosne są spotkania z maluchami w przedszkolach. Radość życia i naturalna ciekawość dzieci powoduje, że również policjanci mają po takich spotkaniach wspaniały nastrój.

Spotkania z policjantami to nie tylko pytania o zawód policjanta - są bardzo ważne z innych powodów. Oprócz poznania zawodu policjanta przedszkolaki poznają też podstawowe zasady bezpiecznej zabawy w domu czy na świeżym powietrzu, zasady zachowania w kontaktach z obcymi osobami. Duża część każdego spotkania poświęcona jest bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również