Wiadomości z Zabrza

Pogrzeb ks. Mariana Krojenki we wtorek. Zmarł proboszcz parafii w Zabrzu-Grzybowicach

  • Dodano: 2022-01-25 08:15, aktualizacja: 2022-01-25 08:28

We wtorek 25 stycznia o godzinie 11.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe ks. Mariana Krojenki, proboszcza Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu-Grzybowicach. Kapłan zmarł w piątek, 21 stycznia.

Z nadzieją Zmartwychwstania zawiadamiamy, że zmarł ks. proboszcz Marian Krojenka. Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Marian., którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen – o śmierci proboszcza poinformowali kapłani prowadzonej przez niego parafii.

Ks. Marian Krojenka urodził się 15 maja 1958 roku w Bytomiu, a święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1984 roku w Opolu. Jako wikariusz posługiwał w Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach, Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu Rokitnicy, a także w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu Grzybowicach, której został proboszczem w lipcu 1993 roku.

W 2014 rozpoczął budowę nowego kościoła w Grzybowicach. Zmarł 21 stycznia 2022 o godz. 6.45 w wieku 63 lat, w tym 37 lat w kapłaństwie.

Pogrzeb ks. Mariana Krojenki we wtorek 25 stycznia o godzinie 11.00

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 8.00 – wówczas nastąpi przyjazd trumny do kościoła. Między 8.00 a 10.00 odbędzie się czuwanie grup parafialnych, a o 10.00 zostanie zmówiony Różaniec za zmarłego ks. proboszcza.

Rozpoczęcie ceremonii pogrzebowej zaplanowano na godzinę 11.00. Co ważne, wierni, którzy nie będą mogli uczestniczyć w pogrzebie kapłana osobiście będą mieli możliwość wzięcia udziału w Mszy pogrzebowej za pośrednictwem Internetu. Transmisja uroczystości na kanale parafii w Grzybowicach w serwisie YouTube.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Parafia Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu-Grzybowicach

Komentarze (1)    dodaj »

  • antyCovid

    Zmarł po szczepionce?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.