Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie działań "Zero tolerancji dla piratów drogowych"

  • Dodano: 2021-09-03 08:00, aktualizacja: 2021-09-03 08:03

W poniedziałek na zabrzańskich drogach policjanci z zabrzańskiej drogówki wspierani przez kolegów z jednostek ościennych przeprowadzili działania "Zero tolerancji dla piratów drogowych". W trakcie działań ujawnili łącznie 161 wykroczeń. Policjanci zapowiadają kolejne tego tupu działania.

W działania zaangażowano łącznie 30 policjantów

Oprócz policjantów z zabrzańskiej drogówki w akcji wieźli udział policjanci z komend w Bytomiu, Gliwicach, Rudy Śląskiej oraz Komisariatu Autostradowego w Gliwicach.

Mundurowi skontrolowali 150 pojazdów i ujawnili 107 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali także kierującego, który wsiadł za kierownice pomimo wydanego zakazu kierowania pojazdami. W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali także osobę poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Apel policjantów

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również