Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Plac Teatralny się zmieni

  • Dodano: 2018-01-03 23:45

Trwa przebudowa dużego centrum handlowego… Dojdzie także do ciekawych zmian na placu Teatralnym. Co nas czeka? Ponoć całkiem sporo zmian.

Zmiany na placu Teatralnym, który, trzeba przyznać, domaga się co najmniej liftingu, mają się pojawić już niebawem. Przebudowa tego terenu prowadzona będzie w kooperacji miasta z firmą NEPI Rockcastle, która jest właścicielem CH Platan. Szkoda tylko, że wizualizacje jasno pokazują, że nasz zabrzański Cristal Palace będzie głównym punktem przestrzeni (jest nim, niestety, od lat).

Niemniej, kosztowna inwestycja wpłynie znacząco na jego wygląd i funkcjonalność. Położone zostaną nowe posadzki, pojawią się nowe klomby i fontanna. Co istotne, zniknie większość krawężników, co znacznie ułatwi poruszanie się osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi.

Ma być także mniej samochodów, parkingi przed Teatrem Nowym nie będą funkcjonowały (jeśli wierzyć informacjom prasowym) cały czas, a jedynie czasowo.

Prace, podobnie jak przebudowa samego centrum handlowego, prawdopodobnie zakończą się jeszcze w tym roku.

Za projekt odpowiada studio SUD Architekci.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • burarum

    ślicznie, pięknie...a może by tak najpierw uprzątnąć Zabrze ze śmieci?

  • Zygmunt

    Za niedługo przed wejściem na basen buty będziemy zmieniać przed łaźnia.Skandal.

  • Strasznie

    A z tyłu teatru też się zmieni czy dalej sztuką w sztuce będzie zagospodarować cały kwartał sztuki. Za teatrem syf, teatr Nowy z tyłu stary, dom aktora tragedia, i ten plac przy filharmonii stare płyty, kostka ,asfalt i dziury, park woła o pomstę do nieba. Czy to ta sztuka ?? Nowoczesna? Czy urzednicza? ?A dlaczego nie wykorzystuje się kostki granitowej zgromadzonej na Hagera. Pewnie lepiej sprzedać za bezcen do miast gdzie wyloży się nią rynki i uliczki. Przecież Zabrze takich rzeczy nie potrzebuje. Aha na basenie na pl.Krakowskim pomalowano farbą odrestaurowaną niniedawno ceramikę dewastujac obiekt? Co to ma znaczyć ?przekręt? impotencja intelektualna? komuna? I jak tu powiedzieć dziecią zostańcie tu tu wasza przyszłość. Co za bagno. Dobrze że wyjezdzam stąd. I ten smród w lato.obrzydliwosc bleee

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.