Wiadomości z Zabrza

Piłkarze ręczni Górnika zdobywcą brązowego medalu Mistrzostw Polski! [FOTO]

  • Dodano: 2024-05-27 13:00

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze po raz drugi z rzędu zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski. Ceremonia dekoracji zabrzańskiej drużyny odbyła się w Hali Pogoń kilkadziesiąt minut po zakończeniu wygranego meczu z Chrobrym Głogów.

Sukces zabrzańskich piłkarzy ręcznych!

Podopieczni trenera Tomasza Strząbały po raz drugi pokonali w meczach o 3. miejsce Chrobrego Głogów i mogli świętować miejsce na podium razem ze swoimi kibicami.

Ceremonia wręczenia medali zawodnikom zabrzańskiej drużyny oraz członkom sztabu szkoleniowego odbyła się w Hali Pogoń kilkadziesiąt minut po zakończeniu spotkania z Chrobrym. Wcześniej wszyscy gracze Górnika ubrali okolicznościowe koszulki.

Piłkarze ręczni Górnika po raz siódmy w historii wywalczyli brązowy medal w lidze. W ciągu ostatnich 10 lat zabrzanie po raz czwarty stanęli na najniższym stopniu podium potwierdzając, że są obecnie trzecią siłą w polskiej piłce ręcznej.

Piłkarze ręczni z Zabrza mają w swoim dorobku również dwa złote medale mistrzostw Polski i trzy srebrne krążki. Sięgali po nie jednak dość dawno temu, bo jeszcze w ubiegłym wieku występując pod szyldem Pogoni. Złote lata zabrzańskich szczypiornistów przypadły na lata 80-te XX wieku.

Klub planuje również w najbliższą środę, 29 maja, spotkanie zawodników z kibicami. Rozpocznie się o godz. 18.00 na Kąpielisku Leśnym w Zabrzu. Tego dnia wspólnie z kibicami Klub chce pożegnać zawodników, którzy odchodzą z Górnika po tym sezonie, a są to m.in. Rennosuke Tokuda, Sebastian Kaczor, czy Aleksandr Bachko.

Będzie to również ostatnia przed wakacjami okazja, by spotkać się z drużyną, porozmawiać, robić wspólne zdjęcia, zebrać autografy. W razie opadów do dyspozycji jest restauracja i duży, zadaszony taras. Do tego dochodzi bogata oferta gastronomiczna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również