Wiadomości z Zabrza

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze w Lidze Europejskiej. Czy zagrają w katowickim Spodku?

  • Dodano: 2023-07-31 16:30

Znamy już wyniki losowania rywali Górnika Zabrze w ramach rozgrywek Ligii Europejskiej. Trwają rozmowy na temat obiektu, w którym będą rozgrywane mecze.

Zabrzańscy szczypiorniści Górnika Zabrze zagrają w Lidze Europejskiej

W sezonie 2022/2023 szczypiorniści Górnika Zabrze zajęli trzecie miejsce w tabeli. W nadchodzącym sezonie brązowi medaliści rozpoczną zmagania od fazy grupowej Ligii Europejskiej. 21 lipca w Wiedniu odbyło się losowanie zespołów. Zabrzanie spotkają się w grupie B z zespołami: AEK Ateny, HS Krienz-Luzern oraz zwycięzcą pary Ystads/Hannover. 

Na razie nie wiadomo, gdzie rozegrane zostaną spotkania, ponieważ Europejska Federacja Piłki Ręcznej ma określone wytyczne, a hala "Pogoń" niestety ich nie spełnia. Jak poinformowała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, odbyły się już rozmowy z prezydentem Katowic, aby mecze mogły odbywać się w katowickim Spodku.

– Rozmawiam z prezydentem Katowic, Marcinem Krupą, o tym, aby mecze odbywały się w katowickim spodku. Mecze ligowe nadal będziemy rozgrywać w Zabrzu. Chcąc spełnić nowe wymogi PGNiG Superliga wyasygnowaliśmy środki na sztuczną nawierzchnię do gry w Hali Pogoń – wyjaśnia prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Poza Spodkiem w Katowicach pod uwagę brane były również obiekty w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej.

Faza grupowa Ligii Europejskiej rozpocznie się 17 października i potrwa do 5 grudnia. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zakwalifikują się do rundy głównej.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również