Wiadomości z Zabrza

Pierwszy inwestor w zabrzańskiej strefie ekonomicznej

 • Dodano: 2012-03-22 22:45, aktualizacja: 2012-03-24 21:53
22 marca w Urzędzie Miejskim w Zabrzu została podpisana umowa z pierwszym inwestorem w zabrzańskiej części gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 
 
 
Jest to Firma METAL SERVICE CENTER SP. Z O.O., która zajmuje się obróbką stali. Zgodnie z deklaracjami inwestora w zakładzie powstanie ok. 40 miejsc pracy. Firma będzie funkcjonować na terenach Strefy przy ul. Ofiar Katynia, które obecnie udostępniane są przedsiębiorcom. 
 
Ważnym jest fakt, że udało nam się zaprosić do udziału w ramach strefy ekonomicznej, spółkę, która w 18 miesięcy zamierza zrealizować inwestycję, która da nowe miejsca pracy. Strefa inwestycyjna ma powierzchnię około 110 hektarów. Dlatego też cieszymy się, ze pierwszy obszar znalazł swego właściciela i gospodarza - powiedziała prezydent miasta Małgorzata Mańka - Szulik. 
 
 
Prace przy budowie hali mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, po uzyskaniu przez inwestora niezbędnych pozwoleń. Produkcja ma ruszyć w roku 2014. W tym roku planujemy jeszcze przeprowadzić dwa przetargi na nieruchomości w strefie w wyniku czego powstać powinno łącznie ok. 200 miejsc pracy. Ponadto dla inwestorów chcących funkcjonować poza strefą przygotowano w bezpośrednim sąsiedztwie strefy kolejnych 20 działek o łącznej powierzchni ok. 46 ha. 
 
 
Inwestycja w rozwój strefy 
W lipcu 2011 roku oddana została do użytku droga dojazdowa do terenów Specjalnej Stefy Ekonomicznej zlokalizowanych w Rokitnicy w rejonie ulicy Ofiar Katynia. Inwestycja kosztowała ponad 7 mln zł. Urząd Miejski w Zabrzu otrzymał na ten cel dofinansowanie z budżetu UE w kwocie 4 mln zł. Pieniądze pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 
 
 
 

 

Komentarze (9)    dodaj »

 • ruters

  SSE, JARTOM ma w dalszym ciągu wolne hale, więc to trochę głupia dyskusja. W dalszym ciągu można trafić na świetne miejsca, w których zainwestujecie na bardzo dobrych warunkach. Wykorzystajcie to.

 • bobers

  Hale magazynowe w SSE, w różnych miejscach, w różnych lokalizacjach. Wszędzie można zrobić świetny interes, pytanie czy na rynku są inwestorzy, którzy pozwalają rozsądnie te powierzchnie wykorzystać.

 • mirtor

  Obserwujcie przede wszystkim rynek, bo jednak okazje pojawiają się w bardzo różnych lokalizacjach, w różnych strefach. To co wisie w JARTOM jest rzeczywiście okazją, pytanie - czy wykorzystacie je?

 • mowiek

  SSE dalej stanowi doskonałe miejsce do inwestowania - tym bardziej patrząc na dostępność wolnych nieruchomości. JARTOM przecież ma tego mnóstwo - mowa o wolnych lokalach. Wszystko do przejęcia na dobrych warunkach.

 • mokos

  W nieruchomości można było inwestować lata temu i nadal jest możliwe, ale jednak wymaga to środków. Bez odpowiedniego podejścia nie uzyskacie tego co chcecie - no i specjaliści. JARTOM ma mnóstwo wolnych hal w SSE.

 • kalmina

  Ta hala ma spory potencjał, ale przecież branża nie ma na to środków. Trudno nawet oczekiwać, aby w najbliższym czasie mogło dochodzić do większych przejęć - JARTOM ma tanio, ale jednak koszty wejścia też są wysokie.

 • michalisnki

  No właśnie - co z tą halą? Dalej jest wolna? W Bieruniu nie ma warunków dla biznesu czy nie ma po prostu dobrego inwestowa?

 • halina marczyk

  A w Bieruniu hala wciąż stoi wolna, widać ją w bazie Jartomu i nie sądzę, aby mogło to długo trwać. Myślicie, że taka ilość nieruchomości na tak małym obszarze jest dobrym pomysłem?

 • ret

  W okolicy jest wolne miejsce w strefie ekonomicznej - w Bieruniu, Jartom ma tam halę. Generalnie pod względem inwestycyjnym nieruchomości od bardzo dawna nie były aż tak sprzyjające. Teraz tylko pytanie - kto te okazje wykorzysta? Czy firmy mają kapitał na te przejęcia?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.