Wiadomości z Zabrza

Pięciu tegorocznych laureatów odebrało statuetki "Zabrzańskiej Ateny"

  • Dodano: 2021-10-11 14:30

W ubiegłą sobotę w Zabrzu odbyło się oficjalne wręczenie statuetek „Zabrzańskiej Ateny”. Honorowe wyróżnienie otrzymało pięciu laureatów.

W sobotę 9 października w Hotelu Diament w Zabrzu odbyło się wręczenie statuetek "Zabrzańska Atena". Wyłoniono pięciu laureatów z największymi zasługami na rzecz rozwoju Zabrza. Wydarzeniu towarzyszył występ pianisty - Michała Dziębora.

"Zabrzańskie Ateny" to wyróżnienia przyznawane przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik, aby uhonorować osoby oraz instytucje, których działalność w dużym stopniu przyczyniła się do rozwoju naszego miasta. Jest to sposób podziękowania przez władze miasta za podejmowanie ambitnych wyzwań i realizowanie przedsięwzięć służących mieszkańcom.

– Od wielu lat wyróżniamy wybitne osoby i instytucje, które swoją działalnością w sposób szczególny pomnażają potencjał i uczestniczą w rozwoju Miasto Zabrze – przekazała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Statuetki „Zabrzańskiej Ateny” 2021

Statuetki "Zabrzańskiej Ateny" przyznawane są już od 2012 roku. Przyznaje się je w dwóch kategoriach: Medycyna i Nauka oraz Gospodarka i Przedsiębiorczość.

W 2021 roku w kategorii Medycyna i Nauka uhonorowano:

  • prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa – kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, 
  • dr Jan Sarna – dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu 
  • dr hab. Aleksandra Kuzior  prof. PŚ, prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

W kategorii Gospodarka i Przedsiębiorczość wyróżniono: 

  • Jan Chojnacki – prezes Zakładu Górniczego SILTECH Sp. z o.o. 
  • Ryszard Genge – starszy Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców, właściciel firmy "MOTO TEST Ryszard Genge".

Do tej pory statuetki przyznano już 29 laureatom, a między innymi byli to prof. dr hab. Marian Zembala (2021 r.), Hotele Diament S.A. (2014 r.), prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik (2015 r.), dr hab. inż. Prof. PŚ Krzysztof Wodarski (2019 r.) i prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański (2020 r.).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również