Wiadomości z Zabrza

Pędził ponad 200 km/hna DK-88! Zatrzymali go policjanci z zabrzańskiej grupy SPEED

  • Dodano: 2020-03-12 08:45, aktualizacja: 2020-03-12 08:55

Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

W środę policyjna kamera wideorejestratora nagrała nieodpowiedzialnego kierowcę audi.

55-latek pędził zabrzańskim odcinkiem DK-88 z prędkością ponad 200 km/h


Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 10.00. Policjanci z grupy SPEED patrolowali zabrzański odcinek DK-88, gdy zostali wyprzedzeni przez jadące z dużą prędkością audi. Jego kierowca pędził lewym pasem, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Pomiar prędkości wskazał 158 km/h. Pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkość do 70 km/h, kierowca audi zaczął jeszcze przyśpieszać, aż do 200 km/h. Ponadto, mężczyzna przekraczał linię ciągłą, zjeżdżając na przeciwny pas ruchu. 55-letni gliwiczanin odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości oraz stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Dodatkowo straci też prawo jazdy na 3 miesiące.

Grupy SPEED działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.