Wiadomości z Zabrza

Pędził ponad 120 km/h, zatrzymali go policjanci z grupy SPEED

  • Dodano: 2020-07-10 13:30

Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach.

Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W czwartek policyjna kamera wideorejestratora nagrała nieodpowiedzialnego kierowcę renault. 59-latek pędził zabrzańskim odcinkiem DK-88 z prędkością ponad 123 km/h.

Mężczyzna był pod wpływem alkoholu

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 8.00. Policjanci z grupy SPEED patrolując zabrzański odcinek DK-88, zauważyli jadące z dużą prędkością renault. Jego kierowca pędził lewym pasem, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Pomiar prędkości wskazał 123 km/h, przy ograniczeniu prędkość do 70 km/h. Ponadto przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Alkomat wykazał u niego 0,20 promila. 59-letni kierowca renault odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości oraz kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo zatrzymano mu prawo jazdy.

Grupy SPEED działają w całym kraju

Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

ZOBACZ NAGRANIE

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Siara!

    Alkomat wykazał 0,2? Przy dopu[...]nym poniżej 0,2? Jaka jest tolerancja tego urządzenia, bo to każdy sąd podważy!

  • kierowca

    Pewnie taka sama jak przy pomiarze prędkości - chociaż rozporządzenie stanowi tolerancję do setki 3km, a powyżej setki 3%. Niemcy uznają uchyb pomiaru - u nas urzędnicy zaś wiedzą najlepiej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.