Wiadomości z Zabrza

Pędził ponad 120 km/h, zatrzymali go policjanci z grupy SPEED

  • Dodano: 2020-07-10 13:30

Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach.

Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W czwartek policyjna kamera wideorejestratora nagrała nieodpowiedzialnego kierowcę renault. 59-latek pędził zabrzańskim odcinkiem DK-88 z prędkością ponad 123 km/h.

Mężczyzna był pod wpływem alkoholu

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 8.00. Policjanci z grupy SPEED patrolując zabrzański odcinek DK-88, zauważyli jadące z dużą prędkością renault. Jego kierowca pędził lewym pasem, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Pomiar prędkości wskazał 123 km/h, przy ograniczeniu prędkość do 70 km/h. Ponadto przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Alkomat wykazał u niego 0,20 promila. 59-letni kierowca renault odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości oraz kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo zatrzymano mu prawo jazdy.

Grupy SPEED działają w całym kraju

Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

ZOBACZ NAGRANIE

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Siara!

    Alkomat wykazał 0,2? Przy dopu[...]nym poniżej 0,2? Jaka jest tolerancja tego urządzenia, bo to każdy sąd podważy!

  • kierowca

    Pewnie taka sama jak przy pomiarze prędkości - chociaż rozporządzenie stanowi tolerancję do setki 3km, a powyżej setki 3%. Niemcy uznają uchyb pomiaru - u nas urzędnicy zaś wiedzą najlepiej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.