Wiadomości z Zabrza

Pedagodzy z "Plastyka" zaprezentowali swoje prace na wystawie "Pięć lat razem"

  • Dodano: 2023-09-12 09:00

Dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu Wojciech Werner otworzył w ubiegły piątek w Galerii Cafe Silesia Muzeum Miejskiego w Zabrzu wystawę „Pięć lat razem”. Tym razem w sali wystawowej podziwiać możemy prace plastyczne pedagogów uczących na co dzień w Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.

Na wernisażu obecni byli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście

Nie zabrakło przedstawicieli zabrzańskiego samorządu, w tym m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydent Katarzyna Dziuba, dyrektor Muzeum Miejskiego w Zabrzu Elżbieta Dąbrowska. Dyrektor Wojciech Werner podkreślił w swoim wystąpieniu, że wystawa „Pięć lat razem” to doskonała okazja do zaprezentowania dorobku artystycznego pedagogów uczących na co dzień w Liceum Sztuk Plastycznych; to rodzaj lekcji skierowanej do uczniów „Plastyka”, którego mury w tym roku opuści kolejna pięcioletnia klasa. To właśnie ta dyplomowa klasa stała się wskaźnikiem formującym kształt otwartej w ub. piątek wystawy.

Na prezentowanej w Galerii Cafe Silesia wystawie „Pięć lat razem” podziwiać możemy prace o charakterze multimedialnym i wieloznacznym, bowiem każdy z artystów i artystek porusza się w indywidualnej przestrzeni twórczej, tym samym swoim doświadczeniem artystycznym poszerza ramy szkolnego odbioru sztuki pokazując jej wielowątkowość. Warto zaznaczyć, że autorzy prac to również osobowości artystyczne związane z miastem Zabrze, nie tylko zawodowo – jako pedagodzy Liceum Sztuk Plastycznych, ale również poprzez praktykę twórczą, którą wzbogacają pejzaż kulturalny naszego miasta.

Wystawa potrwa do 29 października. To doskonała okazja do zapoznania się z dorobkiem artystycznym pedagogów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również