Wiadomości z Zabrza

Park Miliona Świateł zaprasza na Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

  • Dodano: 2024-01-17 09:15

Kąpielisko Leśne w Zabrzu kolejny raz zmieniło się w bajkowy park świateł, ale tym razem mamy okazję zobaczyć w tym miejscu zupełnie nowe instalacje! Zaskakujące, interaktywne iluminacje wystawy pn. „Alicja – Park Miliona Świateł” ponownie przyciągają do miasta tysiące gości chcących podziwiać nową ekspozycję. Dodatkową atrakcją w najbliższą sobotę, 20 stycznia, będzie wyjątkowy występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na koncercie, który odbędzie się przy Alei Serc o godz. 17.30, wystąpi Zabrzański Chór Młodzieżowy „Resonans con tutti” im. N.G.Kroczka.

Kąpielisko Leśne w Zabrzu zamienia się w bajkowy park świateł

Projekt rozświetlania Kąpieliska działa w mieście już trzeci rok, ale w tym sezonie organizatorzy zaskoczyli wszystkich nowym, premierowym tematem. Od października można odwiedzić w Zabrzu Magiczną Krainę Alicji. Tematyczna instalacja świetlno-muzyczna wprowadzi zwiedzających w wyjątkowy nastrój i zanurzy ich w baśniowe krajobrazy z powieści Lewisa Carrolla.

– Dzieci i młodzież bardzo lubią Alicję, bardzo lubią jej Krainę Czarów. A światełka w parku rozbłysły dziś dla zabrzan, rozbłysły dla wszystkich, którzy przyjadą odwiedzić tę piękną przestrzeń. To miejsce, które bardzo w Zabrzu lubimy, dziś daje nam bardzo kolorowe przeżycie. Zapraszamy wszystkich do Parku Miliona Świateł, by przeżyć wraz z Alicją przepiękne chwile – zaprasza prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W Parku Miliona Świateł na terenie Kąpieliska Leśnego goście mogą podziwiać iluminacje i pokazy świetlne, które zostały zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi oraz seniorach spędzających czas z wnukami. Przygotowano także wiele świetlistych niespodzianek dla zakochanych.

Na odwiedzających czeka łącznie 16 stref scenograficznych, na które składa się ponad 200 indywidualnych iluminacji. Cała wystawa została rozświetlona ponad milionem wielobarwnych i energooszczędnych diod LED. Jedną z wielu atrakcji w parku jest labirynt o powierzchni ponad 500 m kw. W jego wnętrzu można znaleźć kolejne świetlne rzeźby.

Nowe zasady dotyczące biletów

Warto zaznaczyć, że w tym sezonie obowiązują nowe zasady dotyczące biletów. Organizatorzy zrezygnowali z biletów datowanych, aby można było z nich korzystać codziennie podczas trwania wystawy. Dzięki temu zabiegowi pogoda i zdarzenia losowe, takie jak nagłe zachorowanie dzieci, nie będą krzyżowały nikomu planów.

Jesienno-zimową iluminację można odwiedzać od wtorku do niedzieli (od 20 października).

Więcej informacji oraz bilety: www.parkmilionaswiatel.pl

Park Miliona Świateł zaprasza na Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również