Wiadomości z Zabrza

Park Hutniczy znów będzie tętnił życiem!

  • Dodano: 2024-03-25 09:15

Po gruntownej modernizacji, sfinansowanej ze środków norweskich, Park Hutniczy zostanie ponownie udostępniony mieszkańcom już od najbliższego wtorku, 26 marca. Tego dnia, od godz. 10.00 do 12.00, odbędzie się event z okazji zakończenia prac związanych z rewitalizacją tej przestrzeni. Park zyskał zupełnie nowy wygląd i mnóstwo atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku. ‍‍‍To m.in. nowy plac zabaw, wodny plac zabaw, skatepark, siłownia pod chmurką, wybieg dla psów i miejsca grillowania.

Uroczyste otwarcie Parku Hutniczego

Program wydarzenia:

  • godz. 10.00 – uroczyste otwarcie,
  • godz. 10.20 – Nasz plac zabaw – Roko i Colino dla dzieci,
  • godz. 10.00 -12.00 – ekologiczne warsztaty twórcze dla dzieci i rodziców, warsztaty cyrkowe, pokazy rolkarskie, warsztaty konstrukcyjne, wyścigi pn. Energorower, Cztery Żywioły.

Park Hutniczy zyskał nowe oblicze w ramach projektu "Zabrze – miasto przestrzenią rozwoju". Został odświeżony i wzbogacony o małą architekturę. Oprócz wspomnianych atrakcji wykonawca wykonał także nasadzenia i oświetlenie. Alejki zostały wyremontowane, a także utworzono nowe. Odrestaurowane zostało także „źródełko Neptuna” w północnej części parku. Znajdują się tam teraz trzy skwery wypoczynkowe – jeden z nich jest wyposażony w gry stolikowe- stół do gier w piłkarzyki, stoły do gry w szachy i „chińczyka”. Park Hutniczy stanowić będzie teraz wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin.

Parki miejskie to niezwykle ważne przestrzenie w każdym mieście. Stanowią one nie tylko miejsce odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców, ale również wpływają na mikroklimat, jakość powietrza i estetykę miasta. Jest to także ważna przestrzeń, w której spotkają się i integrują mieszkańcy. Nowoczesne place zabaw czy siłownie plenerowe sprzyjają budowaniu więzi społecznych i tworzeniu lokalnej społeczności.

Rewitalizacja Parku Hutniczego

Rewitalizacja Parku Hutniczego miała na celu przywrócenie mu dawnego blasku oraz dostosowanie go do potrzeb współczesnych użytkowników. Łączna wartość inwestycji to ponad 9 mln zł. Projekt „Miasto Przestrzenią Rozwoju” finansowany jest z programu „Rozwój Lokalny” współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021 oraz Budżetu Państwa.

Park Hutniczy znów będzie tętnił życiem!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również