Wiadomości z Zabrza

Otwarcie pracowni robotyki i programowania w Szkole Podstawowej nr 21

  • Dodano: 2022-04-13 06:45, aktualizacja: 2022-04-26 14:19

W Szkole Podstawowej nr 21 w Biskupicach odbyło się uroczyste otwarcie pracowni robotyki i programowania.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: dyrektor Biura Prezydenta Miasta Jan Pawluch, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica, posłanka Barbara Dziuk, prezes zarządu JSW KOKS S.A. Iwona Gajdzik-Szot, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Zabrzu ks. Bolesław Waśkiewicz oraz dyrektorzy i nauczyciele zabrzańskich placówek oświatowych.

Pomysł na otwarcie pracowni zrodził się w 2021r.

Pomysł na otwarcie pracowni zrodził się w 2021r., gdy w szkole pojawiły się pierwsze roboty, otrzymane dzięki udziałowi w ogólnopolskim projekcie grantowym Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Następnie dzięki wsparciu Agencji Rozwoju i Przemysłu S.A. placówka otrzymała osiem nowoczesnych komputerów. Pracownia jest nieustannie doposażana. Pozwala na to uczestnictwo szkoły w programie Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna mająca na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Dyrektor szkoły Jan Pajonk poinformował, że w nowej pracowni uczniowie klas 1-8 szkoły podstawowej będą uczyć się programowania podczas lekcji, ale również będą odbywały się w niej zajęcie dodatkowe.

-Priorytetem dla Zabrza jest rozwój edukacji. Dobrze wykształcona młodzież to nadzieja na przyszłość. Dziękujemy za działania grona pedagogicznego, które w imię troski i odpowiedzialności za kształtowanie postaw młodzieży, dokłada starań o ustawiczny rozwój szkoły i jej unowocześnianie – podkreśla Jan Pawluch.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.