Wiadomości z Zabrza

Oszuści podawali się za pracowników energetyki. Kolejni zabrzanie oszukani

  • Dodano: 2021-09-29 07:45, aktualizacja: 2021-09-29 07:54

Policjanci ustalają oszustów, którzy w poniedziałek podając się za pracowników energetyki, pod pretekstem sprawdzenia instalacji okradli dwie zabrzanki w ich mieszkaniu. Kobiety straciły swoje oszczędności.

W poniedziałek 27 września do policjantów z Komisariatu I Policji w Zabrzu zgłosiła się 87-letnia zabrzanka wraz ze swoją 47 córką. Kobiety oznajmili, iż około godziny 14:10 do ich mieszkania przy ulicy Tuwima przyszło dwóch mężczyzn podających się za pracowników elektrowni. Oszuści oznajmili, iż prawdopodobnie ktoś podłączył się do instalacji elektrycznej ich mieszkania i dokonuje nielegalnego poboru prądu. Kobiety wpuściły mężczyzn do środka. Wtedy złodzieje, wykorzystując ich nieuwagę, dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 3000 złotych.

Zabrzańska policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań obcych

Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego policjanci zwracają się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym.

Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracowników administracji budynków i inkasentów. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka.

O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.