Wiadomości z Zabrza

Ósma edycja Rajdu Renifera już w najbliższą sobotę [FOTO]

  • Dodano: 2024-01-24 09:30

Ósma edycja Rajdu Renifera odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 stycznia. Termin nie jest przypadkowy – organizatorzy i uczestnicy będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji do wzięcia udziału w tej imprezie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00, na placu Warszawskim – wtedy też będą odbywały się zapisy. Wyjazd w trasę załóg zaplanowany jest na godzinę 15.00.

Przed nami  Rajd Renifera

Rajd Renifera to motoryzacyjna impreza turystyczno-krajoznawcza, w trakcie której uczestnicy odwiedzają ponad 30 punktów rozlokowanych w Zabrzu, gdzie czekają ich wymagające zadania oraz podchwytliwe zagadki. Rajd odbywa się w normalnym ruchu miejskim i skierowany jest do absolutnie wszystkich miłośników motoryzacji.

Program wydarzenia:

  • 14.00 – zbiórka uczestników na pl. Warszawskim w Zabrzu i rozpoczęcie zapisów (limit załóg: 40),
  • 14.45 – odprawa dla uczestników części rywalizacyjnej,
  • 15.00 – wyjazd załóg do punktów,
  • 17.00 – zakończenie etapu rywalizacyjnego i przyjazd załóg na metę na pl. Warszawski,
  • 18.00 – rozstrzygnięcie Rajdu Renifera,
  • 18.30 – zakończenie imprezy.

Zgodnie z regulaminem każda załoga uczestnicząca w imprezie otrzyma mapę z zaznaczonymi kilkudziesięcioma punktami w mieście. Organizatorzy sprawdzać będą spostrzegawczość, ale także umiejętności związane z pierwszą pomocą, techniką jazdy, znajomością przepisów drogowych oraz historią miasta.

Tradycyjnie dla naszych rajdów „Renifer” jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze drużyny, które osiągną najwyższy wynik punktowy. Dodatkowo nagrodę otrzyma załoga, która przyjedzie samochodem wyprodukowanym w roku 1990 lub starszym i zdobędzie najwyższy wynik punktowy w tej kategorii.

Przed startem i na mecie prowadzona będzie zbiórka do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie również okazja do wsparcia zwierząt ze schroniska PsitulMnie – na stoisku przygotowanym przez Gabinet Weterynaryjny Vetmedica prowadzona będzie zbiórka karmy, kocy i zabawek dla zwierząt.

Organizatorem ósmej edycji Rajdu Renifera jest Stowarzyszenie Śmiercioodporni. Partnerzy wydarzenia: MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego, Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, Pogotowie Ratunkowe Eskulap, Gravix – Mechanika Pojazdowa, studio Carbon Detailing, Gabinet Weterynaryjny Vermedica, warsztat Motospec oraz Zabrze112.pl!

Wszelkie informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej (www.smiercioodporni.pl) oraz profilu www.Facebook.com/Smiercioodporni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również