Wiadomości z Zabrza

Oferta Kolei Śląskich dla grup zorganizowanych

  • Dodano: 2023-08-28 14:00

Już wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny, a wraz z jego rozpoczęciem sezon na wycieczki szkolne. Końcówka lata, początek jesieni sprzyjają także wyjazdom innych grup zorganizowanych na wycieczki, dlatego przy tej okazji warto zapoznać się z ofertą Kolei Śląskich na przejazdy grupowe.

Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych

Grupy zorganizowane przez szkoły, uczelnie, biura podróży, zakłady pracy, parafie, placówki opiekuńcze itp. złożone co najmniej z 10 osób mogą skorzystać z oferty na podstawie „Karty przejazdu grupy”. Na każde 10 osób przypada jedna osoba - opiekun, która może podróżować bezpłatnie. A ile kosztuje przejazd grupowy? Wszystko zależy od tego jak daleko jedziemy. Warto zaznaczyć, że przy przejazdach grupowych stosuje się obniżony cennik stosowany przy przejazdach grupowych, a także ulgi ustawowe (33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95%) w zależności od indywidualnych uprawnień uczestników grupy. Opiekunowie (1 osoba na 10 uczestników grupy) podróżuje bezpłatnie. 

Wyjazd grupą zorganizowaną to zawsze duże wyzwanie organizacyjne. Dlatego też trzeba wszystko zaplanować z wyprzedzeniem. Pierwszym krokiem jest wypełnienie „Karty przejazdu grupy”, dostępnej w punktach odprawy Kolei Śląskich oraz na naszej stronie. W przypadku grupy do 33 osób formularz należy złożyć co najmniej 2 dni robocze przez datą wyjazdu. Do większych grup prosimy o zachowanie terminu co najmniej 4 dni roboczych. Organizator, na podstawie „Karty przejazdu grupy”, zobowiązany jest do zakupu biletów co najmniej na dwa dni przed datą wyjazdu. 
Osoba odpowiedzialna za grupę powinna mieć bilety na przejazd w danej relacji oraz „Kartę przejazdu grupy”. Uczestnicy przejazdu grupowego korzystający z ulgi ustawowej muszą posiadać odpowiednie dokumenty poświadczające te uprawnienia.

Oprócz spraw formalnych warto zadbać o wspólny komfort podróży, mając na uwadze grupę i pozostałych współpasażerów. 

Do zobaczenia na pokładzie pociągu Kolei Śląskich! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również