Wiadomości z Zabrza

Odprawa roczna zabrzańskich policjantów

  • Dodano: 2020-01-20 11:15

W Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca wyniki pracy mundurowych w 2019 roku.

W naradzie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek, Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, kierownictwo zabrzańskiej komendy, policjanci oraz pracownicy policji, a także zaproszeni goście. Podczas narady omówiono wyniki pracy osiągnięte w minionym roku oraz cele i założenia na rok bieżący.

Wśród gości narady służbowej był również zastępca szefa zabrzańskiej prokuratury Pan Rafał Buła, Komendant Straży Miejskiej w Zabrzu Zbigniew Juskowiak, Komendant Straży Pożarnej w Zabrzu Kamil Kwosek, a także Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krystian Janecko. Naradę rozpoczął Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Kopeć, który powitał gości, a następnie przedstawił plan narady. Przypomniał o najważniejszych wydarzeniach kryminalnych minionego roku i przedstawił informację o wynikach pracy osiągniętych przez wydziały kryminalny i do walki z przestępczością gospodarczą. Szef zabrzańskich policjantów dokonał również podsumowania wyników wydziałów prewencji i ruchu drogowego. Odrębnym elementem sprawozdawczym było podsumowanie prowadzonych przez komendę inwestycji oraz współpracy z władzami miejskim, radą miejską, strażą pożarną, strażą miejską, jak również współpracy z zabrzańską prokuraturą. Następnie komendant przypomniał wprowadzone programy policyjne takie jak „Twoja Komenda” i „Dzielnicowy Bliżej Nas”, a także poruszył zagadnienia związane z realizacją mapy zagrożeń na terenie Zabrza.

Komendant podziękował podległym mu policjantom i pracownikom cywilnym za trud i wysiłek włożony w pracę w 2019 roku. Komendant przedstawił również główne kierunki pracy na rok bieżący.
Po części sprawozdawczej głos zabrała Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka - Szulik. Wypowiedź była wypełniona gratulacjami osiągnięcia dobrych wyników, podziękowaniem za dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców oraz zapewnieniem wsparcia i chęci współpracy w roku bieżącym.

Następnie głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji  insp.  Artur Bednarek. Podziękował zabrzańskim policjantom za zaangażowanie i rzetelne wykonywanie zadań. Wskazał, że poprzez systematyczną pracę zabrzański garnizon jest jedną z wyróżniających się jednostek. Wskazał również obszary, w których należy jeszcze pracować dla osiągnięcia pełnej satysfakcji. Na koniec przemówienia podkreślił, że mocno wierzy w potencjał, który drzemie w zabrzańskich policjantach. Są to fachowcy doceniani na szczeblu województwa, którzy profesjonalnie podchodzą do wykonywanych zadań.

Na koniec głos zabrali, zastępca szefa zabrzańskiej prokuratury Pan Rafał Buła, Komendant Straży Pożarnej w Zabrzu Kamil Kwosek i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krystian Janecko, którzy również podziękowali za owocną współpracę w poprzednim roku i wyrazili uznanie dla pracy zabrzańskich policjantów. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.