Wiadomości z Zabrza

Odprawa roczna zabrzańskich policjantów

  • Dodano: 2020-01-20 11:15

W Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca wyniki pracy mundurowych w 2019 roku.

W naradzie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek, Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, kierownictwo zabrzańskiej komendy, policjanci oraz pracownicy policji, a także zaproszeni goście. Podczas narady omówiono wyniki pracy osiągnięte w minionym roku oraz cele i założenia na rok bieżący.

Wśród gości narady służbowej był również zastępca szefa zabrzańskiej prokuratury Pan Rafał Buła, Komendant Straży Miejskiej w Zabrzu Zbigniew Juskowiak, Komendant Straży Pożarnej w Zabrzu Kamil Kwosek, a także Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krystian Janecko. Naradę rozpoczął Komendant Miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Kopeć, który powitał gości, a następnie przedstawił plan narady. Przypomniał o najważniejszych wydarzeniach kryminalnych minionego roku i przedstawił informację o wynikach pracy osiągniętych przez wydziały kryminalny i do walki z przestępczością gospodarczą. Szef zabrzańskich policjantów dokonał również podsumowania wyników wydziałów prewencji i ruchu drogowego. Odrębnym elementem sprawozdawczym było podsumowanie prowadzonych przez komendę inwestycji oraz współpracy z władzami miejskim, radą miejską, strażą pożarną, strażą miejską, jak również współpracy z zabrzańską prokuraturą. Następnie komendant przypomniał wprowadzone programy policyjne takie jak „Twoja Komenda” i „Dzielnicowy Bliżej Nas”, a także poruszył zagadnienia związane z realizacją mapy zagrożeń na terenie Zabrza.

Komendant podziękował podległym mu policjantom i pracownikom cywilnym za trud i wysiłek włożony w pracę w 2019 roku. Komendant przedstawił również główne kierunki pracy na rok bieżący.
Po części sprawozdawczej głos zabrała Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka - Szulik. Wypowiedź była wypełniona gratulacjami osiągnięcia dobrych wyników, podziękowaniem za dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców oraz zapewnieniem wsparcia i chęci współpracy w roku bieżącym.

Następnie głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji  insp.  Artur Bednarek. Podziękował zabrzańskim policjantom za zaangażowanie i rzetelne wykonywanie zadań. Wskazał, że poprzez systematyczną pracę zabrzański garnizon jest jedną z wyróżniających się jednostek. Wskazał również obszary, w których należy jeszcze pracować dla osiągnięcia pełnej satysfakcji. Na koniec przemówienia podkreślił, że mocno wierzy w potencjał, który drzemie w zabrzańskich policjantach. Są to fachowcy doceniani na szczeblu województwa, którzy profesjonalnie podchodzą do wykonywanych zadań.

Na koniec głos zabrali, zastępca szefa zabrzańskiej prokuratury Pan Rafał Buła, Komendant Straży Pożarnej w Zabrzu Kamil Kwosek i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krystian Janecko, którzy również podziękowali za owocną współpracę w poprzednim roku i wyrazili uznanie dla pracy zabrzańskich policjantów. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również