Wiadomości z Zabrza

O włos od tragedii! 2-letnie dziecko spacerowało po parapecie przy otwartym oknie

  • Dodano: 2021-09-16 13:00

Dzięki reakcji świadka nie doszło do tragedii. 2-letnie dziecko spacerowało po parapecie przy otwartym oknie. Było pod „opieką” pijanej matki.

Dwulatka o mało nie wypadła przez okno

Do groźnej sytuacji doszło w środę 15 września krótko po godzinie 9:00 przy ulicy Grunwaldzkiej w Zabrzu. Świadek powiadomił Policję o 2-latce, która spacerowała po parapecie przy otwartym oknie.

- Na miejsce skierowano dzielnicowych, którzy rzeczywiście zobaczyli otwarte okno w mieszkaniu usytuowanym na "wysokim" parterze. Z pomocą drabiny interweniujący policjanci weszli do środka - przekazał mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP Zabrze.

Kiedy policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu weszli do mieszkania zastali tam śpiącą matkę dziewczynki. 32-letnia kobieta była pijana i nie wiedziała, co się stało. Kiedy policjanci ją obudzili, wypowiadała się nieskładnie i nielogicznie. Policjanci zaopiekowali się dzieckiem do czasu przyjazdu odpowiednich służb. Dziewczynka uskarżała się, że jest głodna.

- Na szczęście jeden z mundurowych miał pączka, którym poczęstował dziecko - przekazał mł. asp. Sebastian Bijok.

Pijana 32-latka opiekowała się dzieckiem

Matkę 2-latki przebadano alkomatem i okazało się, że miała w organizmie prawie 2,6 promila alkoholu. Policjantom udało się skontaktować z rodziną dziecka, która decyzją pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, zaopiekowała się dziewczynką.

32-letnia matka dziewczynki usłyszy dziś zarzut dotyczący narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swojej córki. Grozi jej za to kara do 5 lat więzienia.
 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • nowak

    5 lat więzienia plus przymusowy odwyk

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.