O bezpieczeństwie z najmłodszymi
Profilaktycy z zabrzańskiej komendy przez całe wakacje prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. W ich trakcie policjanci rozmawiają z dziećmi o najczęstszych i najpoważniejszych zagrożeniach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Wczoraj zabrzański profilaktyk wspólnie z Psychologiem oraz Pedagogiem z zabrzańskiej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 20 w Zabrzu, z którymi rozmawiali o bezpiecznym spędzaniu wakacji.
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych
W ramach akcji “Bezpieczne Wakacje” policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną prowadzą z dziećmi prelekcje, dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Wczoraj zabrzański profilaktyk wspólnie z Psychologiem oraz Pedagogiem z zabrzańskiej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 20 w Zabrzu. W trakcie zajęć przypomniano najmłodszym zasady bezpiecznego wypoczynku oraz omówiono sposoby unikania zagrożeń. Dzieci dowiedziały się także jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach, a także uczestniczyły w ćwiczeniach z zakresu stosowania się do sygnalizacji świetlnej.
Przez okres całych wakacji prowadzone będą kolejne prelekcje między innymi dla dzieci, które uczęszczają do dyżurujących placówek oświatowych oraz które uczestniczyć będą w półkoloniach organizowanych na terenie naszego miasta. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, które po letnim wypoczynku całe i zdrowe wrócą do przedszkoli oraz szkół.




![Poczuj klimat świąt! Imprezy i wydarzenia w regionie [12–18 grudnia]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/2147595751.jpg)


![Sobotnie Mikołajki w Zabrzu: Niezapomniane chwile z „Królową Śniegu” [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/967907.informacja.jpg)














Dodaj komentarz