Wiadomości z Zabrza

Nowy wiadukt w ciągu ulicy Roosevelta będzie już za rok

  • Dodano: 2021-07-21 13:00

Wiadukt nad torami PKP w ciągu ulicy Roosevelta zostanie wyremontowany w ciągu najbliższego roku. Umowa została już podpisana. Koszt inwestycji to ponad 9 milionów złotych.

20 lipca w obecności Prezydent Miasta została uroczyście podpisana umowa na wykonanie robót dla zadania pn.: Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 5: Wiadukt w ciągu ul. Roosevelta nad torami PKP. 

Prace mają zostać zakończone w ciągu roku od daty podpisania umowy, a więc końca przebudowy możemy spodziewać się najpóźniej w lipcu 2022 roku. Pierwszy etap prac powinien zostać zakończony jeszcze w tym roku, najpóźniej do 30 listopada 2021.

Nowy wiadukt na ul. Roosevelta w 2022 roku

Dotychczasowy wiadukt zostanie rozebrany, a na jego miejscu wykonany zostanie nowy o konstrukcji prefabrykowanej. Odtworzony zostanie nasyp, nawierzchnia drogowa oraz ciągi pieszo-rowerowe.

Odpowiedzialna za przebudowę będzie firma AMBET Sp. z o.o., Sp.k. z Bytomia.

– Podpisanie umowy na przebudowę wiaduktu w ciągu ul. Roosevelta to przypieczętowanie kolejnej takiej inwestycji. Realizujemy je dzięki umiejętnemu pozyskiwaniu środków ze źródeł zewnętrznych i zagwarantowanym wkładom własnym z budżetu miasta na te zadania. Cieszę się ogromnie, bo to przedsięwzięcia bardzo ważne dla bezpieczeństwa ruchu w naszym mieście – stwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Koszt całej inwestycji to 9,26 milionów złotych. W 2021 roku Zabrze otrzymało na ten cel dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej w kwocie 3,82 milionów złotych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • kierowca

    Ciekawe ile by taka inwestycja trwała w Japonii?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również