Wiadomości z Zabrza

Nowy wiadukt w ciągu ulicy Roosevelta będzie już za rok

  • Dodano: 2021-07-21 13:00

Wiadukt nad torami PKP w ciągu ulicy Roosevelta zostanie wyremontowany w ciągu najbliższego roku. Umowa została już podpisana. Koszt inwestycji to ponad 9 milionów złotych.

20 lipca w obecności Prezydent Miasta została uroczyście podpisana umowa na wykonanie robót dla zadania pn.: Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 5: Wiadukt w ciągu ul. Roosevelta nad torami PKP. 

Prace mają zostać zakończone w ciągu roku od daty podpisania umowy, a więc końca przebudowy możemy spodziewać się najpóźniej w lipcu 2022 roku. Pierwszy etap prac powinien zostać zakończony jeszcze w tym roku, najpóźniej do 30 listopada 2021.

Nowy wiadukt na ul. Roosevelta w 2022 roku

Dotychczasowy wiadukt zostanie rozebrany, a na jego miejscu wykonany zostanie nowy o konstrukcji prefabrykowanej. Odtworzony zostanie nasyp, nawierzchnia drogowa oraz ciągi pieszo-rowerowe.

Odpowiedzialna za przebudowę będzie firma AMBET Sp. z o.o., Sp.k. z Bytomia.

– Podpisanie umowy na przebudowę wiaduktu w ciągu ul. Roosevelta to przypieczętowanie kolejnej takiej inwestycji. Realizujemy je dzięki umiejętnemu pozyskiwaniu środków ze źródeł zewnętrznych i zagwarantowanym wkładom własnym z budżetu miasta na te zadania. Cieszę się ogromnie, bo to przedsięwzięcia bardzo ważne dla bezpieczeństwa ruchu w naszym mieście – stwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Koszt całej inwestycji to 9,26 milionów złotych. W 2021 roku Zabrze otrzymało na ten cel dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej w kwocie 3,82 milionów złotych.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • kierowca

    Ciekawe ile by taka inwestycja trwała w Japonii?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.