Wiadomości z Zabrza

Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty

  • Dodano: 2021-09-02 07:30, aktualizacja: 2021-09-02 07:44

Ponad 17,6 tys. uczniów, w tym ok. 1300 pierwszoklasistów, rozpoczęło 1 września w Zabrzu rok szkolny 2021/2022. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik wzięła wczoraj udział w inauguracji nowego roku szkolnego w Zespole Szkół nr 18 oraz w II Liceum Ogólnokształcącym.

– Uczniowie są dumą naszego miasta, a edukację traktujemy jako ważną inwestycję i jeden z priorytetów samorządu w dążeniu do zrównoważonego rozwoju – stwierdza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Od lat troszczymy się o najlepsze warunki do kształcenia dzieci i młodzieży oraz podejmujemy cenne projekty oświatowe. Dlatego systematycznie uczestniczymy w wielu cennych inicjatywach oraz realizujemy m.in. modernizację obiektów oświatowych, rozbudowujemy bazę rekreacyjno-sportową czy udostępniamy nowoczesny sprzęt i wyposażenie – dopowiada prezydent Zabrza.

Program termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej

Warto przypomnieć, że prowadzony w mieście od prawie dziesięciu lat program termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej objął już ok. 80 budynków, w tym 50 placówek oświatowych. Na jego realizację miasto pozyskało blisko 80 mln zł.

Przygotowując się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w okresie wakacyjnym miasto realizowało zadania w zakresie remontów i termomodernizacji budynków oraz rozbudowy bazy sportowej. Prace przeprowadzone zostały w Przedszkolu nr 11, Przedszkolu nr 23, Przedszkolu nr 29, Przedszkolu nr 36, Szkole Podstawowej nr 28, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego oraz Zespole Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu.

Równolegle miasto prowadziło inne prace budowlane i naprawcze w placówkach oświatowych. To m.in. wymiana parkietu w sali gimnastycznej III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi, remont sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, wykonanie izolacji i remont kotłowni przy Przedszkolu nr 35 czy utworzenie nowoczesnych pracowni naukowych w ramach projektu „Wiele potrzeb-jeden cel”.

Dzięki wykonanym termomodernizacjom, koszty utrzymania placówek spadają średnio o jedną trzecią. Budynki zyskują również na estetyce. Równie ważny jest efekt ekologiczny w postaci wyraźnego zmniejszenia ilości emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.