Wiadomości z Zabrza

Nowoczesne sale gimnastyczne powstają w Grzybowicach i na Zaborzu

  • Dodano: 2019-10-28 10:00

To obiekt na miarę XXI wieku! Przy Zespole Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego dobiega właśnie końca budowa sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia.

Zaawansowane są także prace w Grzybowicach, gdzie nowoczesny obiekt powstaje przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8.

Na Zaborzu nowa sala powstała tuż obok obiektu, z którego obecnie korzystają uczniowie

 Z gmachem szkoły została połączona przeszklonym łącznikiem.

Budowa sali zbliża się już do końca. Aktualnie trwają odbiory techniczne. Przed nami zakup i montaż sprzętu do ćwiczeń. Do nowego obiektu wchodzimy w styczniu 2020 roku, a więc prawie cztery miesiące przed pierwotnie planowanym terminem zakończenia inwestycji – mówi Wioletta Stępień, dyrektor ZSS im. Janusza Kusocińskiego w Zabrzu.

Koszt budowy i wyposażenia nowej sali to 16,2 mln zł. Aż 5,7 mln zł z tej kwoty stanowi pozyskane przez miasto dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zaawansowane są również prace w Grzybowicach, gdzie nowa sala gimnastyczna powstaje przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8. Koszt projektu przekracza 5 mln zł. Sala o powierzchni prawie 1,2 tysiąca metrów kwadratowych ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Rodzic

    A w Rokitnicy w SP 28 przeciekająca sala gimnastyczna. Dyrekcja tylko uśmiecha się i robi dobrą minę do złej gry. Niedoszacowanie inwestycji w budżecie partycypacyjnym przez co budowa boiska szkolnego musiała poczekać kolejny rok, brak monitoringu i dziennika elektronicznego w szkole, podniszczone sprzęty i wyposażenie sal, odległe miejsce w rankingach szkół podstawowych. Wielu rodziców przenosi swoje dzieci do innych szkół, ponieważ przy obecnej dyrekcji nie widzi szans na lepsze jutro. Zamiast wieszać na szkole plakaty wyborcze (wiadomo kogo), może lepiej zabrać się do roboty albo ustąpić stanowiska ludziom młodszym i z pomysłem na lepsze jutro...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.