Wiadomości z Zabrza

Nowi policjanci w Zabrzu

  • Dodano: 2019-05-22 11:30

Szeregi zabrzańskiej policji zasiliło 5 nowych policjantów. Należą oni do grona 120 osób, które zostały przyjęte do śląskiej Policji.

Najbliższe miesiące będą dla nich czasem wytężonej nauki w szkole policyjnej. Kolejne przyjęcia do służby już w lipcu, wrześniu, listopadzie i grudniu. Jeżeli Ty również chcesz wstąpić do Policji, zapraszamy do złożenia dokumentów w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu ul. 1 Maja 10.

Do służby w zabrzańskiej komendzie przyjęto 5 nowych policjantów

To osoby, które przez kilka miesięcy poddawane były na etapie rekrutacji wielu testom. Test sprawności fizycznej i wiedzy, a także testy psychologiczne to jedne z wielu etapów, które młodzi policjanci musieli przejść, aby wstąpić w policyjne szeregi. To jednak nie koniec ich trudnej drogi w zdobyciu upragnionego zawodu. Przed nimi kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Tylko najlepsi kończą szkołę z wynikiem pozytywnym i mogą pełnić służbę w policyjnej formacji. Po zakończonym szkoleniu podstawowym policjantów czeka jeszcze adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy katowickiego oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą uczyć młodszych kolegów policyjnego fachu. Obecnie przed młodymi funkcjonariuszami m.in. nauka musztry, aby już za kilka dni móc godnie złożyć policyjną przysięgę.

Tymczasem nabór chętnych do pełnienia służby w policyjnym mundurze nieprzerwanie trwa. Tylko dzisiaj służbę w śląskim garnizonie rozpoczęło 120 nowych policjantek i policjantów. Kolejne przyjęcia do służby planowane są 16 lipca, 2 września, 7 listopada i 30 grudnia 2019 r. Jeżeli Ty również chcesz wstąpić do Policji, zapraszamy do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu ul. 1 Maja 10. Informacje o rekrutacji dotyczące m.in. wymagań dotyczących kandydatów, wymaganych dokumentów i etapów postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz tutaj.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.