Wiadomości z Zabrza

Nowe stacje Zabrzańskiego Roweru Miejskiego

  • Dodano: 2018-07-24 10:30

Rozbudowa Zabrzańskiego Roweru Miejskiego stała się faktem. Od dziś mieszkańcy miasta mogą korzystać już z sześciu stacji wypożyczeń i 50 rowerów.

Nowe stacje – Politechnika Śląska i Rokitnica Pętla – zostały uruchomione w poniedziałek. Przypomnijmy, że od 27 kwietnia rowery można wypożyczać też na stacjach: Sztolnia Port, Sztolnia Królowa Luiza, GUIDO i Plac Dworcowy. Do tej pory w Zabrzu dostępne były 32 rowery. Od dziś w ramach rozbudowy dostępnych jest dodatkowo 18 rowerów, co oznacza, że ich liczba w mieście sięgnęła 50 sztuk.

Pilotażowy projekt Zabrzańskiego Roweru Miejskiego miał się zakończyć na początku lipca. W związku z dużą popularnością systemu zdecydowano jednak o przedłużeniu jego funkcjonowania aż do końca listopada oraz o rozbudowie o nowe stacje i rowery.

Z Zabrzańskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy zarejestrowany w systemie użytkownik. Rejestracji można dokonać m.in. na stronie ZabrzanskiRowerMiejski.pl. Należy też wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia. Pierwsze 15 minut każdej przejażdżki jest bezpłatne. Za wypożyczenie nieprzekraczające godziny zapłacimy 1 zł, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą następną po 4 zł.

Zabrzański Rower Miejski to jeden z 7 w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i ponad 30 funkcjonujących w Polsce systemów Nextbike. Co ważne, ze wszystkich systemów Nextbike można korzystać za pomocą jednego konta użytkownika, rejestracja w zabrzańskim systemie umożliwia więc wypożyczenie roweru m.in. w Katowicach, Gliwicach, Warszawie, a nawet za granicą, np. w Berlinie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Alek Duda

    Jest w tekście powyżej jedna nieścisłość: Wpłata 10zł na początku jest niezbędna, żeby wypożyczyć rower miejski, ale po "zużyciu" choćby jednej złotówki z tej kwoty, musisz uzupełnić konto, bo nie dokonasz kolejnego wypożyczenia. To znaczy, że na koncie musi być co najmniej 10zł, żeby konto funkcjonowało. Myślałem, że jak mam 10 zł na koncie, to mogę sobie 10 razy pojeździć po godzinie. I tak jest tanio i fajnie, ale nie aż tak tanio. Dziękuję za całą akcję Rower Miejski.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.