Wiadomości z Zabrza

Nowe miejsca parkingowe przy ulicy Reymonta

 • Dodano: 2022-05-25 07:30, aktualizacja: 2022-05-25 09:33

Wczoraj w zabrzańskim Ratuszu podpisana została umowa na budowę miejsc parkingowych w ciągu ulicy Reymonta. Podpisy na dokumencie w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik złożyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz właścicielka firmy PPHU Agnieszka Borczyk – wykonawca inwestycji.

– Już za sześć miesięcy mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnych miejsc postojowych, które powstaną przy ul. Reymonta. Tego typu miejsc nigdy za wiele, dlatego też staramy się budować nowe parkingi z myślą o zmotoryzowanych zabrzanach. Do każdego takiego zadania podchodzimy priorytetowo, a każdy fragment naszego miasta staramy się odpowiednio i przemyślanie zagospodarować. Nowe miejsca postojowe przy ul. Reymonta pozwolą nam odciążyć ten rejon dzielnicy Centrum Południe – skomentowała prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

Ta oczekiwana przez mieszkańców inwestycja warta jest blisko 300 tys. zł

W całości zostanie sfinansowana z pozyskanych przez nas środków rządowych. Na zakończenie prac wykonawca ma sześć miesięcy. Warto podkreślić, że w naszym mieście obecnie zarejestrowanych jest ponad 123 tysiące pojazdów – tylko w ubiegłym roku zarejestrowaliśmy ich 15 230.

Nowe miejsca parkingowe przy ulicy Reymonta

Komentarze (4)    dodaj »

 • Dan

  Proponuje przy Supeco. Cała połać nieużytku który mógłby być łąką, ale non stop koszą do zera. Po co komu ta wyrąbana trawa!? Lepiej tam parking zrobić

 • wielbiciel

  Kolejny ogromny sukces kochanych władz naszego miasta! Ile tych nowych miejsc postojowych tam będzie? Trzy czy cztery pojazdy się jeszcze zmieszczą?

 • Zwolennik zieleni

  No i co tam wymyślą? Miejsca nie ma, więc zapewne znowu zabiorą zieleń na rzecz parkingu? Kto kogo znowu podpłacił? Drzewa proszę sadzić, zieleni więcej zagospodarować a nie parkingi. Roosevelta rozkopali na rzecz miejsc parkingowych, i jeszcze mało?

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  Ok, a może tak przejść się po placach ( podwórkach czy jak tam chcecie ) i popatrzeć gdzie już te samochody stoją i pomyśleć jak to rozwiązać ???

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2022-05-25 12:04
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również