Wiadomości z Zabrza

Naruszyli nietykalność policjantów. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności

  • Dodano: 2020-10-08 14:00

Policjanci z II komisariatu zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy podczas interwencji naruszyli nietykalność funkcjonariuszy, a także ich znieważyli. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Awantura w mieszkaniu

W niedzielne popołudnie dyżurny zabrzańskiej komendy odebrał zgłoszenie, dotyczące awantury w jednym z mieszkań przy ulicy Wolności w centrum miasta. Policjanci z II komisariatu niezwłocznie podjęli interwencję. W trakcie wykonywania czynności z 41-letnim mężczyzną, który był prowodyrem awantury, policjanci zostali wielokrotnie przez niego znieważeni. Mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, był pijany i nie chciał opuścić mieszkania, na co nalegali inni jego mieszkańcy. W pewnym momencie mężczyzna próbował uderzyć policjanta pięścią w twarz.

Agresja wobec mundurowych

W odpowiedzi mundurowi użyli wobec niego przewidzianych prawem środków przymusu. Wtedy policjanci zaatakowani zostali przez 37-letnią siostrę obezwładnianego mężczyzny. Kobieta uderzyła jednego z policjantów oraz groźbami i wyzwiskami próbował zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Finalnie agresywne rodzeństwo noc spędziło w policyjnym areszcie. Teraz odpowiedzą za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy, znieważenie ich oraz poprzez kierowanie gróźb i stosowanie przemoc wywieranie wpływ na czynności przeprowadzone przez policjantów. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. W trakcie czynności okazało się, że zatrzymana kobieta w przeszłości była już karana za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Do czasu zakończenia postępowania podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również