Wiadomości z Zabrza

Nadchodzi pierwszy atak zimy! Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [26.11-2.12]

  • Dodano: 2021-11-26 10:00, aktualizacja: 2021-11-26 12:59

Najbliższy tydzień zapowiada się zimno, mokro i... biało. Kalendarzowej zimy jeszcze nie ma, jednak opady śniegu przyszły wcześniej w tym roku. Czeka nas pierwszy atak prawdziwej zimy. Zapoznaj się z prognozą pogody na ostatni tydzień listopada!

Tygodniowa prognoza pogody [26 listopada - 2 grudnia]

Pogoda na tydzień w Zabrzu

Oto prognoza pogody na ostatnie dni listopada i początek grudnia! Czy w województwie śląskim czekają nas opady śniegu? Czy zima przyjdzie wcześniej w tym roku? Sprawdź!

Piątek 26 listopada

W piątek w naszym województwie spadnie pierwszy śnieg. W ciągu dnia temperatura w przedziale od 1 do 3 stopni Celsjusza. W godzinach porannych w całym województwie pojawią się opady deszczu, które później zamienią się w deszcz ze śniegiem. Po południu przewidywane są intensywne opady śniegu, które mogą utrzymywać się aż do następnego dnia. Według IMGW, miejscami, a zwłaszcza w rejonach podgórskich i na zachodzie województwa może spaść od 5 do 10 cm śniegu.

Sobota 27 listopada

Ciąg dalszy zimowej atmosfery. Tego dnia przewidywane są zachmurzenia umiarkowane lub duże. Rano może być biało, jednak później śnieg zacznie się topić. W ciągu dnia temperatura maksymalna od 1 do 3 stopni. W godzinach popołudniowych możliwe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. 

Niedziela 28 listopada

Kolejny dzień z opadami. Termometry w ciągu dnia pokażą maksymalnie do 4 stopni. Możliwe są przeplatające się opady deszczu i śniegu, jednak bardziej prawdopodobny jest deszcz. W nocy temperatura spadnie poniżej zera. Wiatr umiarkowany.

Poniedziałek 29 listopada

W poniedziałek możliwe opady śniegu. Czeka nas zimna noc, temperatura spadnie nawet do -4 stopni. W dzień nie będzie dużo cieplej, bo w okolicach -1. Prognozowane są przelotne opady śniegu lub deszczu. Wiatr będzie umiarkowany. 

Wtorek 30 listopada

Wtorek będzie bardzo chłodny. Zarówno w dzień jak i w nocy temperatura będzie utrzymywać się w okolicach -2 stopni. Jest to kolejny dzień z przewidywanymi przelotnymi opadami śniegu. Zima prawdopodobnie zagości u nas na nieco dłużej.

Środa 1 grudnia

W środę będzie odrobinę cieplej i bardziej wilgotno. Towarzyszący nam przez poprzednie dni śnieg zamieni się w deszcz lub śnieg z deszczem. Przewidywana wilgotność powietrza to 90%. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do maksymalnie 3 stopni Celsjusza. W nocy będzie w okolicach 1 stopnia.

Czwartek 2 grudnia

W czwartek znów zimno i mokro. Przewidywane są przelotne opady deszczu ze śniegiem. Nadal duża wilgotność powietrza, nawet ponad 90%. Wiatr słaby lub umiarkowany. W dzień maksymalnie 2 stopnie, a w nocy temperatura może spaść nawet do -3. 


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj jesienny okres najlepiej jak potrafisz. Będzie już tylko zimniej! Pamiętaj, by przed wyjściem z domu zabrać ze sobą parasol. Przyda się w deszczowe jesienne dni, które nas czekają.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.