Wiadomości z Zabrza

Na Zabrzańskich drogach trwają działania "Trzeźwość"

  • Dodano: 2019-09-20 10:15

Od wczesnych godzin rannych na drogach Zabrza policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem “Trzeźwość”.

Akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy kierującym pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. Jak ważne są to kontrole pokazuje ostatni tydzień, kiedy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, i czterech w stanie po spożyciu alkoholu.

Policjanci zabrzańskiej drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości w kilku wyznaczonych punktach miasta. Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg osób, które kierują pojazdami na tzw. "podwójnym gazie”. 

Jak ważne są to kontrole, pokazuje ostatni tydzień, w którego trakcie policjanci ruchu drogowego  zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz czterech w stanie po spożyciu alkoholu. Pierwszy z zatrzymanych to  49-letni mieszkaniec Zabrza, który pomimo dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów oraz będąc w stanie po użyciu alkoholu, kierował samochodem Opel Vectra. Drugi z zatrzymanych to 56-letni mieszkaniec Chorzowa, który kierował motorowerem Kymco, mając w organizmie 0,34 promila alkoholu. Trzeci z zatrzymanych to 30-letni mieszkaniec Zabrza, który na  ulicy Pawliczka kierował pojazdem Opel, będąc po spożyciu alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie 0,28 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy kat. B. Czwarty zatrzymany to 31- letni mieszkaniec Knurowa, który jadąc ulicą Składową, kierował samochodem Ford, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy kat. B. Kolejni zatrzymani to nietrzeźwi kierujący, a byli nimi: 44-letnia mieszkanka Zabrza, która mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, na ulicy Grzybowskiej kierowała samochodem Seat.  26-letni mieszkaniec Zabrza, który mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, kierował samochodem marki Audi A3, jadąc ulicą Hagera. Ostatni z zatrzymanych to 32-letni mieszkaniec Zabrza, który mając w organizmie 1.60 promila alkoholu, na  ulicy Religi  kierował samochodem marki Peugeot. 32-latek stracił prawo jazdy kategorii AMB.  

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Kiko

    I to jest w końcu dobra akcja policji, gdyby nie to, że Yanosik ostrzega mnie też o innych rzeczach to aż bym go wyłączył. Oby takie akcje jak najczęściej,

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.