Wiadomości z Zabrza

Na granicy Rudy Śląskiej i Zabrza porzucone zostały pozostałości po uboju owiec

  • Dodano: 2021-03-03 08:45, aktualizacja: 2021-03-03 08:58

Makabryczne odkrycie w Rudzie Śląskiej. Na granicy Rudy Śląskiej i Zabrza porzucone zostały pozostałości po uboju owiec. Sprawę bada policja.

Ruda Śląska: Skóry i pozostałości wnętrzności zwierząt porzucone na parkingu

Skóry i pozostałości wnętrzności zwierząt zostały znalezione na parkingu przy lesie, nieopodal autostradowego węzła Zabrze Południe, na granicy Rudy Śląskiej i Zabrza.

O sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował wiceprezydent Krzysztof Mejer. 

- Ktoś "mądry" porzucił na jednym z parkingów na pograniczu miasta baranie skóry. Jakim trzeba być człowiekiem, by tak postępować !!! Mam nadzieję, że policji uda się znaleźć autorów takiej "niespodzianki". A może ktoś widział sprawców? Bardzo proszę o przekazanie tej informacji policji - napisał wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Sprawę bada policja

Policja przyjęła zgłoszenie w tej sprawie i przeprowadziła oględziny miejsca, w którym znaleziono odpady poubojowe. Obecnie prowadzone jest dochodzenie. Skóry i wnętrzności zostały zabezpieczone i zabrane przez firmę, która na zlecenie miasta, utylizuje tego typu odpady.

Warto zaznaczyć, że za wyrzucenie odpadów poubojowych sprawcom może grozić grzywna, ale również kara pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.