Wiadomości z Zabrza

Mieszkaniec Zabrza wpadł na jeździe bez świateł. Miał ponad 2,5 promila alkoholu

  • Dodano: 2024-06-24 09:45

Dzisiaj rano ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali 53-letniego mieszkańca Zabrza, który nie powinien tego dnia siadać za kierownicę. Mężczyzna kierował swoim volkswagenem, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do kontroli, ponieważ jechał bez włączonych świateł. Mężczyźnie grozi za to kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z nowymi przepisami sąd zdecyduje też o przepadku pojazdu.

Wpadł na jeździe bez świateł, miał ponad 2,5 promila

Dzisiaj około godziny 8:00 na ulicy Chorzowskiej policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, z powodu jazdy bez włączonych świateł. Od 53-letniego mieszkańca Zabrza mundurowi wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali i zabezpieczyli również samochód, sporządzając protokół tymczasowego zajęcia pojazdu mechanicznego.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. A zgodnie z nowymi przepisami sąd zdecyduje o przepadku pojazdu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków można stracić samochód

Mundurowi przypominają, że od 14 marca obowiązują nowe zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu.

- Zaburzenia równowagi, osłabienie refleksu, zbyt wysoka ocena własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy zaburzenia widzenia — to tylko niewielka część objawów, które pojawiają się po wypiciu alkoholu. Decydując się na kierowanie pojazdem pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy również do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców! - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również