Wiadomości z Zabrza

Miasto Zabrze pozyskało 35 miliony złotych na kolejne inwestycje!

  • Dodano: 2022-05-31 10:45

Miasto Zabrze pozyskało 35 mln złotych, które przeznaczone zostaną na rewitalizację Admiralspalast oraz remont ratusza w Mikulczycach i ratusza przy ul. Karola Miarki.

– Bardzo się cieszę, że moje starania o przywrócenie dawnej świetności tym wyjątkowym miejscom zakończyły się sukcesem. Wprawdzie przed nami ogrom prac inwestycyjnych, ale jestem przekonana, że efekt będzie wart tych wysiłków – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Wczoraj w Warszawie rozstrzygnięto II nabór Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. W sumie dofinansowaniem zostanie objętych prawie 5 tys. przedsięwzięć. Zsumowana kwota dofinansowania wszystkich inwestycji w ramach II naboru Programu, to ponad 23 mld zł. Każdy samorząd mógł zgłosić maksymalnie trzy wnioski na dofinansowanie przedsięwzięć na kwoty od 5 mln do 65 mln zł. Prawie 50 proc. inwestycji, które otrzymały dofinansowanie, to przedsięwzięcia związane z infrastrukturą drogową.

– To kolejne środki dla Zabrza w ramach tej inicjatywy. Poprzednio pozyskaliśmy 35 mln zł na budowę przedłużenia Alei Korfantego oraz dalszą rewitalizację Parku Miejskiego przy ul. Dubiela. Właściwa współpraca samorządu z rządem przynosi pozytywne efekty. Polska samorządem stoi, ale bez pomocy rządu trudno byłoby zrealizować strategiczne inwestycje – stwierdza prezydent Zabrza.

Miasto Zabrze pozyskało 35 miliony złotych na kolejne inwestycje!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.