Wiadomości z Zabrza

Miasto Zabrze docenione podczas Gali Sportowej Polski

  • Dodano: 2019-11-18 11:00

Konsekwentny rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej w Zabrzu został doceniony.

14 listopada, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbyła się Gala Sportowej Polski.

Organizatorzy nagrodzili Miasto Zabrze w dwóch kategoriach

Tytuł "Sportowy Obiekt Roku" przyznany został wybudowanej niedawno, nowoczesnej sali gimnastycznej przy ul. Płaskowickiej za "wyróżniającą się architekturę, konstrukcję, zastosowane przy budowie materiały, technologię i wyposażenie obiektu oraz jego walory użytkowe i funkcjonalne".

Drugi tytuł - "Inwestor na medal XX-lecia 1999-2019" otrzymaliśmy za działania na rzecz rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej w mieście.

Oba tytuły przyznane zostały Miastu Zabrze w ramach konkursu "Budowniczy Polskiego Sportu", który zapoczątkowany został w 1999 roku. To jedyny tego rodzaju konkurs w kraju, w ramach którego dzięki kompleksowej analizie osiągnięć infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w poszczególnych regionach, gminach i powiatach, można dostrzec sukcesy konkretnych osób, instytucji, samorządów i firm. Członkowie komisji weryfikacyjnej w swoich ocenach biorą pod uwagę opinie współpracujących z nimi niezależnych instytucji i ośrodków badawczych. Patronat nad Budowniczym Polskiego Sportu sprawuje ponadto wiele innych znaczących instytucji, wśród nich m.in. Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej, Stowarzyszenia Architektów Polskich. Konkurs odbywa się w ramach realizowanego przez Klub Sportowa Polska programu „Sportowa Polska".

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.