Wiadomości z Zabrza

Luksusowa toaleta w III LO robi wrażenie w całej Polsce

  • Dodano: 2021-09-16 09:00

O świeżo wyremontowanych toaletach z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi mówi się w całym kraju. Szczególne wrażenie robi toaleta przeznaczona dla dziewcząt – kwiaty, piękny żyrandol oraz luksusowo wyglądające umywalki. Przy niej, zdaniem wielu, toaleta dla chłopców wygląda dużo mniej zachwycająco.

Piękne toalety dla dziewcząt w zabrzańskim liceum

Kilka dni temu do sieci trafiły zdjęcia świeżo wyremontowanych toalet w III LO w Zabrzu. Ogromne wrażenie na internautach zrobiła damska toaleta, która wygląda naprawdę luksusowo. Lustra w złotych ramach, kwiaty oraz bardzo stylowe pojemniki na mydło – to tylko kilka elementów, które odróżniają toalety w zabrzańskim liceum od tych w innych szkołach. 

-Kto powiedział, że w szkole musi być zwyczajnie? To nasz drugi dom  (przy tej liczbie godzin to nie metafora), więc chcemy czuć się tutaj dobrze. Nieustająco upiększamy Trójkę, która 2 kwietnia będzie obchodziła swoje 120 urodziny. Nasza nowa damska łazienka wyremontowana dzięki Fundacji Wspierania Szkoły "Nasza Trójka", a także nieocenionej pomocy Pana Ireneusza Piórkowskiego, Marcina Wieczorka i wspaniałych Konserwatorów-doczekała się już bardzo wielu zdjęć  autorstwa uczniów, a nawet rodziców. – czytamy na stronie szkoły w serwisie Facebook.

Mówią o niej w całej Polsce

Toalety z zabrzańskiego liceum są na językach całej Polski. Stało się tak m.in. przez opublikowanie zdjęcia przez stronę Wiedza Bezużyteczna, którą w serwisie Facebook śledzi około 1,7 milionów osób. W komentarzach pod postem internauci dzielą się zdjęciami toalet ze swoich szkół i trzeba przyznać, że różnica jest spora. Wielu z nich żartuje, że w większości polskich szkół brakuje takich podstaw jak papier toaletowy czy mydło, a dziewczęta z zabrzańskiego liceum mają w swojej toalecie kryształowy żyrandol.

-A ja idąc do szkoły modliłam się żeby było mydło i papier toaletowy! – żartuje jedna z internautek.

Internauci przyznają, że pięknie wyremontowana toaleta robi wrażenie – mają nadzieje, że więcej polskich szkół zdecyduje się na znaczną modernizację toalet.

Męska toaleta budzi kontrowersje

Wiele kontrowersji pojawiło się wokół męskiej toalety, która również przeszła gruntowny remont. Krzysztof Malinowski, prezes koła Porozumienie Zabrza zauważa, że toaleta dla chłopców wypada dużo mniej luksusowo niż ta dla dziewcząt. Tak zabrzański działacz wypowiada się o męskiej toalecie w III LO:

-Taką można znaleźć w każdym szpitalu czy urzędzie. Nie ma tu nic ciekawego, prócz jakiegoś liścia wyrwanego chyba tylko dla beki z klasowego kwiatka. To jest kpina. 

Malinowski podkreśla, że wcale nie uważa, że męska toaleta jest w jakiś sposób zła – wręcz przeciwnie, jest na poziomie standardowym. Zaznacza jednak, że wypada ona dużo gorzej w porównaniu do toalety damskiej.

-Męska toaleta wypada... biednie. Nawet na przegrody między pisuarami nie starczyło, bo przecież kryształowy żyrandol w żeńskiej jest bardziej potrzebny.

Prezes koła Porozumienie Zabrza uważa, że bardziej luksusowo wyglądająca toaleta dla kobiet sprowadza chłopców uczęszczających do III LO do niższej kategorii, co pogłębia nierówności w szkole.

Z całością posta Krzysztofa Malinowskiego możecie zapoznać się poniżej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.