Wiadomości z Zabrza

Łukasz Podolski podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze [FILM]

  • Dodano: 2021-07-09 07:30, aktualizacja: 2021-07-09 08:48

-To mój ostatni klub – powiedział wczoraj na konferencji prasowej nowy nabytek Górnika Zabrze. Łukasz Podolski dotrzymał słowa – ze swoim ukochanym klubem podpisał roczny kontrakt. Ale jak mówi – jeśli zdrowie i warunki pozwolą, chciałby z 10. na plecach przy Roosevelta pobiegać 2-3 lata.

To najgorętszy transfer tego roku w polskiej piłce

Łukasz Podolski, 130-krotny reprezentant Niemiec, z którymi zdobył Mistrzostwo Świata – od wczoraj jest oficjalnie piłkarzem Górnika Zabrze. Piłkarz z polskimi korzeniami zapowiadał to od dawna. Teraz słowa dotrzymał i przychodzi na Roosevelta.

– Od jutra zaczynam treningi z drużyną. To teraz dla mnie najważniejsze – mówił dzisiaj na konferencji prasowej Łukasz Podolski. No właśnie – Łukasz czy Lukas? Pytany o to piłkarz odparł krótko – wszystko jedno!

W niemieckiej kadrze Podolski strzelił 49 goli w 130 meczach

Przy Roosevelta nie kryją, że chcą mieć z Podolskiego nie tylko marketingowy zysk – ale i piłkarski. Dla klubu z Roosevelta to z pewnością największe wzmocnienie od lat. Urodzony w Gliwicach 36-letni napastnik, w swojej karierze grał już w Bayernie Monachium i Arsenalu Londyn, niedawno był jeszcze „lwem” – czyli bronił barw tureckiego Antalyasporu.

W Górniku Zabrze chciał zagrać od zawsze, często podkreślał to w wielu wywiadach. W końcu Podolski słowa dotrzymał, a prze szczęśliwi kibice szturmowali klubowy sklep wykupując koszulki z 10 na plecach i nazwiskiem Podolski. Z tym numerem Łukasz będzie grał w Górniku. Czy z opaską kapitana? Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Piłkarskiego efektu jeszcze nie znamy – liga rusza pod koniec lipca. Ale znamy już efekty marketingowe. 

- (...) choćby w naszym sklepie klubowym, są też zapytania o loże na stadionie, o bilety na mecze, a jeszcze nie rozpoczęliśmy sprzedaży – przytaczał na konferencji przykłady prezes Górnika Zabrze, Dariusz Czernik.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!

 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • jo!

    Ta baba wszędzie się wciśnie gdzie kawałek kamery czy aparatu, i stara śpiewka o 4 trybunie... a na stadion nie idzie dojechać bo same dziurawe drogi

  • żymła z bajlagom

    poldi emerycie fusbalowy wjela ty we gorniku zarobisz ? co byś ino niy doprowadzioł gornika do plajty

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.