Wiadomości z Zabrza

Lepsze Zabrze z nowymi władzami

  • Dodano: 2024-06-11 10:45

Lepsze Zabrze od kilku dni ma nowe władze. Prezesem Stowarzyszenia ponownie został Kamil Żbikowski, jego założyciel i kandydat na prezydenta Zabrza w ostatnich wyborach samorządowych. Nowością, choć na pewno nie zaskoczeniem, jest fakt, że w tym gronie nie ma Grzegorza Lubowieckiego i Rafała Grygla, którzy w minionej kadencji, wspólnie z liderem ruchu tworzyli klub radnych Lepszego Zabrza, a dziś współrządzą miastem. 

Nowy zarząd Stowarzyszenia 

Nowy zarząd Stowarzyszenia jest 8-osobowy. Wśród nazwisk są dwa znane: Macieja Śliwy, któremu powierzono funkcję wiceprezesa oraz Kacpra Piechatzka, teraz skarbnika. Obydwaj kandydowali do Rady Miasta w kwietniu 2024 r. Nieobecność Rafała Grygla, obecnie wiceprezydenta Zabrza i Grzegorza Lubowieckiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta ma oczywisty powód: w Stowarzyszeniu, tuż po wyborach samorządowych, nastąpił rozłam. 

Samotność Kamila Żbikowskiego 


Negocjacje Kamila Żbikowskiego z Agnieszką Rupniewską, prezydentką Zabrza, reprezentującą w rozmowach Koalicję Obywatelską nie przyniosły rezultatu. Nie udało się stworzyć większościowej koalicji wspierającej w Radzie Miasta rządzących. Ale to, co nie udało się z Kamilem Żbikowskim udało się z innymi. Rafał Grygiel i Grzegorz Lubowiecki otrzymali stanowiska, klub Koalicji Obywatelskiej - Nowego Zabrza poparcie 4 radnych, którzy zdobyli mandaty z listy Lepszego Zabrza. Poza Grzegorzem Lubowieckim to Paweł Front, Marcin Szczerba i Maciej Zgrzendek. Kamil Źbikowski, który w wyborach samorządowych o mały włos nie wszedł do drugiej, prezydenckiej tury, dziś w Radzie Miasta jest osamotniony. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również