Wiadomości z Zabrza

Lato w Mieście 2019. Jakie atrakcje czekają w Zabrzu?

  • Dodano: 2019-06-21 10:00, aktualizacja: 2019-06-21 12:01

Półkolonie, wycieczki, przedstawienia teatralne, koncerty, wystawy, konkursy, turnieje i warsztaty - to tylko niektóre przedsięwzięcia realizowane przez organizatorów akcji "Lato w mieście 2019".

Miasto Zabrze przygotowało bogatą ofertę zajęć sportowych, rekreacyjnych, plastycznych i edukacyjnych, z których skorzystać mogą ci, którzy spędzają wakacje w mieście.

Moi drodzy, po miesiącach spędzonych w szkolnych ławkach przyszedł czas na upragnione wakacje. Wielu z Was z pewnością planuje już letnie wyjazdy. Czas spędzony w Zabrzu również nie będzie jednak nudny - przekonuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. - Atrakcyjne propozycje przygotowały zarówno szkoły, jak i działające w mieście instytucje kultury. Czekają na Was zajęcia rekreacyjne i plastyczne. Aktywnie będzie można spędzić czas odwiedzając działające w mieście obiekty sportowe. Czekają m.in. baseny, bieżnia i liczne boiska. Swoją ofertę systematycznie wzbogacają obiekty na szlaku zabytków techniki. Jestem przekonana, że lato spędzone w naszym mieście dostarczy Wam wielu niezapomnianych wrażeń. Gratulując sukcesów i dobrych stopni, życzę udanych i bezpiecznych wakacji, które na długo pozostaną w pamięci.

W akcji biorą udział m.in. szkoły, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Muzeum Miejskie, Muzeum Górnictwa Węglowego oraz Teatr Nowy w Zabrzu.

Specjalną ofertę na czas wakacji przygotowały placówki oświatowe z: Centrum (SP nr 14, SP nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi, SP nr 38 Specjalna), Mikulczyc (SP nr 26), Osiedla Janek (SP nr 1), Rokitnicy (SP nr 31), Biskupic (SP nr 40 Specjalna, SP nr 22), Zaborza (SP nr 16, SP nr 17, ZSS, OPP nr 4 Centrum Edukacji Twórczej). W ramach organizowanych przez szkoły półkolonii i zajęć rekreacyjno-sportowych dzieci mogą brać udział m.in. w wycieczkach, wyjściach na basen, grach, zabawach, różnorodnych zajęciach tematycznych, a także konkursach i festiwalach talentów.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli korzystać z oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, który zaprasza m.in. na: Kąpielisko Leśne w Maciejowie, pływalnię „Aquarius” przy pl. Krakowskim oraz kompleks "Aquarius KOPERNIK" przy al. Korfantego.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od 1 lipca do 31 sierpnia udostępni swoje obiekty zorganizowanych grupom nieodpłatnie.

22 czerwca zaplanowano otwarcie sezonu na Kąpielisku Leśnym. Swoje 5-te urodziny świętować będzie wtedy równocześnie Radio Silesia. Natomiast 1 września odbędzie się tu zakończenie sezonu letniego. W programie: Holi Festival z występami Tiktokerów, a także Triathlon - 1/8 Ironman.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu organizuje w tym roku akcje pn. „Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie...”, "Pachnące upominki" - warsztaty tworzenia świec. Więcej na www.mok.art.pl

Mnóstwo atrakcji przygotowały również dzielnicowe ośrodki kultury, gdzie odbywać będą się m.in.: zajęcia plastyczno-ruchowe, plenery malarskie, wyjazdy do kina, na basen, do Miejskiego Ogrodu Botanicznego, warsztaty wokalne, zajęcia komputerowe, szczudlarskie, szachowe, kulinarne oraz taneczne.

Ciekawie zapowiada się też oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży przygotowana przez  Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, które od 24 czerwca do 28 czerwca zaprasza do Parku 12C oraz Sztolni Królowa Luiza do "Górniczego Miasta Dzieci". Będą to tygodniowe półkolonie skierowane przede wszystkim do dzieci ze środowisk defaworyzowanych. Podczas całych wakacji, od 24 czerwca do 31 sierpnia, MGW zaprasza dzieci także na jednodniowe półkolonie w sztolni. Do wyboru są dwie propozycje: "Wakacje z bebokami" - Sztolnia Królowa Luiza przy ul. Sienkiewicza 43 oraz "Tajemnica skarbu sztolni" - Sztolnia Królowa Luiza przy ul. Wolności 410.

Jak co roku wiele atrakcji przygotowało również Muzeum Miejskie w Zabrzu, gdzie w czasie wakacji dostępne będą m.in. wystawy: "Dyplomarium 2019" oraz "Pogoń za mistrzostwem. Ponadto placówka zaprasza dzieci na lekcje muzealne: "Mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości - w 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu”, „Ale Kosmos!”, "W kręgu dawnych wierzeń ludowych - demony", "Kto latem ciężko w polu pracuje, ten zimą głodu nie poczuje..." i in. W sierpniu Muzeum zaprosi na podsumowanie cyklu zwiedzania zabrzańskich kościołów "Sacrum videre".

Na 23. już edycję akcji „Lato w bibliotece” zaprasza z kolei  Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu. Tegoroczna akcja prowadzona będzie w ośmiu filiach – każda z nich będzie realizowała własny program zajęć, a więc: różnego rodzaju gry i zabawy, konkursy, quizy, zajęcia ruchowe, plastyczne oraz konkursy promujące czytelnictwo. Wspólnym mianownikiem wszystkich programów będą zajęcia realizowane w ramach projektów dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (To lubię. Bibliotekarze dziele się pasjami/ Kryminalne zagadki Śląska/ Made In Japan/ Książka na piątkę. Znakomity początek).

Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza zabrzańską młodzież do udziału w wakacyjnych warsztatach teatralnych 'Lato z teatrem 2019!", które odbywać się będą jak co roku na przełomie czerwca i lipca. Do udziału w tym projekcie Teatr zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat.

Kino Roma podczas wakacji zaprasza dzieci wraz z opiekunami na familijne filmy w ramach Bajkowego Kina Letniego. Seanse odbywać będą się o godz. 16.00 i 18.00 oraz dodatkowo dla grup zorganizowanych w godzinach dopołudniowych. Bilety: 5 zł.

Wszystkich miłośników przyrody zaprasza natomiast  Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu, który otwarty jest we wszystkie dni tygodnia w lipcu i sierpniu od godz. 9.00 do godz. 19.00.

W załączeniu specjalny informator "Lato w mieście 2019", w którym znaleźć można wiele pomysłów na to jak ciekawie i aktywnie spędzić wakacje zostając w Zabrzu.

 

Informator Lato w mieście 2019

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.