Wiadomości z Zabrza

Kradzieże prądu w Zabrzu! Ujawniono dwa nielegalne podłączenia

  • Dodano: 2023-07-17 07:45, aktualizacja: 2023-07-17 08:04

Zabrzańscy policjanci z II Komisariatu, prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej. W wyniku podjętych kontroli ujawnili 2 nielegalne podłączenia na ulicy Nocznickiego i Trębackiej.

Nielegalne podłączenia prądu w Zabrzu

Policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu, przeprowadzili działania mające na celu, ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Czynności doprowadziły, do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem prąd kradli właściciele mieszkań przy ulicy Nocznickiego i Trębackiej.

Policja przypomina, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów, bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również