Wiadomości z Zabrza

Kradł kable na szlaku kolejowym, teraz grozi mu 8 lat więzienia!

  • Dodano: 2021-06-24 07:30, aktualizacja: 2021-06-24 08:03

Zarzut kradzieży elementów infrastruktury kolejowej usłyszał mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna został ujęty podczas próby kradzieży kabla telekomunikacyjnego pochodzącego ze szlaku kolejowego. Teraz musi się liczyć z karą nawet do 8 lat więzienia.

Bytomianin z zarzutem kradzieży infrastruktury kolejowej

Wczoraj nad ranem dyżurny Komisariatu I Policji w Zabrzu otrzymał informację, że na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Roosevelta funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli mężczyznę, który kradł kable z pobliskiego szlaku kolejowego. Ujęty przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei 28-letni mieszkańcy Bytomia został zatrzymany i trafili do policyjnego aresztu. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu I Policji w Zabrzu, zatrzymany bytomianin usłyszał zarzut kradzieży infrastruktury kolejowej, co spowodowało zakłócenie jej działania.

Policja przypomina, że zgodnie z kodeksem karnym kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.