Wiadomości z Zabrza

Koniec prac w ciągu ul. Mikulczyckiej. Od soboty bez utrudnień drogowych!

  • Dodano: 2021-12-16 13:15

Od najbliższej soboty koniec z utrudnieniami drogowymi w ciągu ulicy Mikulczyckiej w Zabrzu. Przeprowadzane tam prace już niedługo zostaną zakończone.

Prace w ciągu ul. Mikulczyckiej w Zabrzu zbliżają się do końca

16 grudnia Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu przekazał informację o zmierzających do końca pracach w ciągu ulicy Mikulczyckiej.  Na ten moment wciąż występują tam utrudnienia w ruchu drogowym związane z przebudową jezdni i rozbiórką wiaduktu. Od soboty 18 grudnia zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu.

– Szanowni Państwo, firma Drogopol, Wykonawca inwestycji pn. „Przebudowa ul. Mikulczyckiej na wysokości skrzyżowania ul. 11-go Listopada wraz z rozbiórką obiektu” poinformowała, że w dniu 18 grudnia (sobota) zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu i tym samym zakończą się utrudnienia w ruchu – przekazał Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Na swoje stałe trasy wrócą też autobusy komunikacji miejskiej. Od soboty znów będą obsługiwały przystanek "Zabrze Przystankowa" w obu kierunkach. Dotyczy to linii autobusowych nr  15, 81, 83, 86, 286 i 617.

Przebudowa odcinka ul. Mikulczyckiej

Przypomnijmy, inwestycja ta polegała na przebudowie ulicy Mikulczyckiej na wysokości skrzyżowania z ulicą 11 Listopada oraz rozbiórce znajdującego się tam wiaduktu. 10 września br. podpisano umowę z wykonawcą, a już 27 zamknięto odcinek drogi i ruszyły prace.

Za całość inwestycji odpowiedzialna jest firma DROGOPOL Sp. z o.o. Na zakończenie prac wykonawca miał czas do 10 stycznia 2022 roku, jednak zakończą się one nieco wcześniej. Koszt tej inwestycji przekroczył milion złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również