Wiadomości z Zabrza

Kongres Trzeźwości

  • Dodano: 2017-09-27 09:15

W dniach 21-23 września w Warszawie odbył się Narodowy Kongres Trzeźwości. Uczestnicy dyskutowali o aspektach społecznych związanych z uzależnieniami.

Podczas Kongresu zorganizowana została debata nt. „Rola państwa i samorządów w służbie trzeźwości Narodu”. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele naszego regionu. Zabrze reprezentował Jan Szulik, koordynator ds. uzależnień przy Prezydencie Miasta, Katowice Maciej Maciejewski, pełnomocnik Prezydenta ds. uzależnień natomiast Sosnowiec Andrzej Wojciechowski z tamtejszego Urzędu Miasta. Podczas dyskusji uczestnicy wymieniali się doświadczeniami w tym zakresie. W Kongresie udział brał również ks. Grzegorz Skop, proboszcz parafii św. Anny w Zabrzu, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Trzeźwość jest jednym z fundamentów życia osobistego, rodzinnego i narodowego. Narodowy Kongres Trzeźwości jest wyrazem troski o zachowanie postawy trzeźwości oraz szansą na przebudzenie społeczeństwa do aktywnej i wytrwałej troski o trzeźwość własną i swoich bliskich. W myśl hasła Kongresu „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu” organizatorzy wyrażają nadzieję że każda z wymienionych instytucji uczciwie podejmie to, co należy do jej podstawowych zadań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.