Wiadomości z Zabrza

Kolizja na ul. Pszczyńskiej. 27-latek był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy

  • Dodano: 2023-08-02 11:15

Nietrzeźwy i bez prawa jazdy 27-letni mieszkaniec Zabrza spowodował kolizję. Nikomu nic się nie stało. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem.

Zabrze. Nietrzeźwy i bez uprawnień 27-latek spowodował kolizję

Wczoraj 1 sierpnia po godzinie 19:00 w ciągu ul. Pszczyńskiej w Zabrzu doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierujący peugeotem nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z hondą. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Droga na czas prowadzenia na miejscu działań przez zabrzańskie służby była zablokowana.

– Sprawcą był mężczyzna, 27-letni mieszkaniec Zabrza, który nie miał uprawnień. Spowodował kolizję z hondą i dodatkowo był nietrzeźwy – powiedział mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak dodał oficer prasowy, 27-latek miał 0,82 promila alkoholu w organizmie, co jest przestępstwem.

Kierujący peugeotem został już ukarany mandatem karny w wysokości 5 tys. zł za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. W zależności od decyzji sądu może zostać ukarany kolejną grzywną, zakazem kierowania lub karą pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie również musiał dokonać wpłaty na rzecz funduszu postpenitencjarnego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również